wawainfo.pl > Warszawa

Warszawa

Policja nad Wisłą
19.03.2022 03:27 Koszmar nad Wisłą. Pies wpadł do rzeki, służby nie mogły dopłynąć przez płyciznę. Zwierze nie żyje

W czwartek w okolicach mostu Gdańskiego do Wisły wpadł pies. Właścicielka zwierzęcia przeżyła koszmar.Strażacy otrzymali telefon od zrozpaczonej kobiety po godzinie 19. Psiak wyrwał się ze smyczy i wpadł do Wisły w pobliżu mostu Gdańskiego, na wysokości zoo. Na miejsce została wezwana policja i straż pożarna, jednak służby miały kłopot z dopłynięciem do zwierzęcia z powodu płycizny. Pies płynął przez dłuższy czas z nurtem rzeki, jednak opadł z sił.- Ostatecznie straż pożarna zwodowała skuter wodny i wyciągnęła psiaka, niestety już nie żył - powiedziała Małgorzata Wersocka z KSP w rozmowie z wawainfo.

Warszawa
19.03.2022 03:27 Już 20 czerwca poznamy laureatów 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Już 20 czerwca na barce, na Wiśle odbędzie się rozdanie nagród literackich. Laureaci 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.Finał Nagrody Literackiej odbędzie się w nadchodzącą niedzielę na barce, na Wiśle. Przedsięwzięcie ruszy o godzinie 20:00. Ogłaszanie zwycięzcy będzie miało miejsce na barce, jednak publiczność będzie mogła obserwować wydarzenia z Bulwarów Wiślanych.

Burza
19.03.2022 03:27 Miasto sparaliżowane. Nagły żywioł urwał fragment sieci trakcyjnej na Woli

Około godziny 15 w części Warszawy zaczęła szaleć burza. Szybko pojawiły się również utrudnienia na tej trasach tramwajowych. Ze względu na silny wiatr i deszcz, na Woli urwał się pantograf, a tramwaje trzeba było skierować objazdami. Do trudnych sytuacji dochodziło również na drogach. Na całe Mazowsze zostało wczoraj wydane ostrzeżenie burzowe. Nagłe załamanie pogody utrzyma się do niedzieli.

Targ mody
19.03.2022 03:27 Największe targi mody vintage w Polsce wracają. Już 12 czerwca rusza targ "Jestem Vintage"

Targ mody vintage i retro rusza już 12 czerwca. Do 13 czerwca włącznie aż 50 wystawców będzie prezentowało swoją twórczość w Elektrowni Powiśle. "Jestem Vintage" przyciągnie istne tłumy. Targ mody "Jestem Vitange" odbywa się już od trzech lat. Nadejście lata zwiastuje kolejną edycję, która już spotkała się z niemałym zainteresowaniem. Na wydarzeniu stawią się kolekcjonerzy z całej Polski. >

SKM - awaria
19.03.2022 03:27 Duża awaria na linii średnicowej. Odwołane i opóźnione pociągi

Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM na linii średnicowej podmiejskiej. Część pociągów została odwołana. Inne zostały opóźnione lub będą kursować inną trasą.Tuż przed godziną 9 wystosowano komunikat, w którym poinformowano o problemach na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.-Problemy mają związek z kwestiami technicznymi – przekazała w rozmowie z redakcją Wawa Info Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.– Chodzi o usterkę blokady samoczynnej z dwóch torów na linii średnicowej podmiejskiej. Jest to przyczyną utrudnień, które obecnie występują – dodała.Informacje dotyczące problemów są na bieżące aktualizowane na stronie internetowej przewoźnika.

Wola
19.03.2022 03:27 Wola. 14-latkę kopnął koń. Nastolatka trafiła do szpitala

Poważny wypadek na warszawskiej Woli. Do zdarzenia doszło w okolicach ul. Kozielskiej. 14-letnia dziewczyna została kopnięta przez konia. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Warszawa
19.03.2022 03:27 Ogromne korki w kierunku Warszawy. Wszystko stoi, nie da się przejechać

Warszawa. Gigantyczne korki w stolicy i okolicach Mazowsza. Przepełnione są między innymi trasy S8, S7, S2. W rozmowie z wawainfo.pl policja zaapelowała o szczególną ostrożność na drogach. Z natężenia ruchu badanego przez google maps, wynika, że około godziny 18 zakorkowane była trasa S8 na wysokości mostu Grota-Roweckiego Kolejny korek na S8 można dostrzec między Radzyminem a Wyszkowem. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami również na S7 między Nowym Dworem Mazowieckim a Łomiankami. Osoby, które jadą z do Warszawy z Gdańska muszą zmierzyć się z korkiem na "siódemce" między Nidzicą a Mławą.

Protest
19.03.2022 03:27 Protesty związkowców przejdą ulicami Warszawy. Znamy termin

Protest w Warszawie już 9 czerwca sparaliżuje największe ulice? Górnicy mają dość nacisków na zamknięcie kopalni w Turowie. Związkowcy grzmią o zagrożeniu energetycznym oraz łamaniu praw pracowniczych. Warto się zainteresować i przygotować, by uniknąć gigantycznych korków.Akcje demonstracyjną oficjalnie zapowiedzieli przedstawiciele Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarności. Wydano specjalny apel z informacją o proteście, który odbędzie się już 9 czerwca w Warszawie.

160903336-766466363997675-2437292368865370805-n-1615834447
19.03.2022 03:26 Nie taki diabeł straszny, czyli jak znaleźć i rozpocząć nową pracę

Tylko nieliczni szczęściarze znajdują zatrudnienie w miejscu, z którego nie będą mieli ochoty się ruszyć do końca życia. Dlatego większość z nas wcześniej czy później musi zmierzyć się ze zmianą pracy. Zadziwiające, że coś, co jest w założeniu pozytywne, wywołuje tyle stresu. Nawet jeśli z niecierpliwością wyczekujemy zmiany, zawsze koniec końców pojawią się wątpliwości i pytania. Te bardziej skomplikowane: o nowe obowiązki (a jeśli okaże się, że moje dotychczasowe doświadczenie nie wystarcza?), zasady panujące w nowym miejscu (co, jeśli będą trudne?), jak i te prozaiczne: o nowe koleżanki i nowych kolegów (czy się polubimy?), czy po prostu o samo miejsce pracy (a jeśli warunki lokalowe będą odbiegały od dotychczasowych?).

Opłaty za abonament RTV
19.03.2022 03:26 Abonament RTV w 2020 roku. Sprawdź, ile zapłacisz

Coraz więcej osób korzysta z odbiorników telewizyjnych w celach innych niż oglądania telewizji na żywo. Często telewizory spełniają funkcję komputerów z dużym ekranem, na których gramy, oglądamy filmy czy seriale dostępne na popularnych serwisach streamingowych. Niezależnie od tego w jaki sposób wykorzystujemy nasz odbiornik, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jesteśmy zobowiązani do opłacania abonamentu RTV.

Policja znalazła narkotyki
19.03.2022 03:25 Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzuty

Warszawski raper zatrzymany36-letni mężczyzna został zatrzymany ze względu na podejrzenie posiadania narkotyków. Policja od pewnego czasu przypuszczała, że człowiek ten może być właścicielem nielegalnych substancji. Jego zatrzymanie i przeszukanie mieszkań potwierdziło te domysły. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że to warszawski raper.Kulisy policyjnej akcjiMężczyzna był na celowniku policji. Funckjonariusze wiedzieli, że w dniu zatrzymania może przewozić kokainę i marihuanę do swojego 30-letniego kolegi mieszkającego na Śródmieściu. Kryminalni ustalili, że tam mogą znajdować się narkotyki. 36-latek wcześniej jednak odwiedził swoją matkę mieszkającą w centrum. Spod jej domu odebrał go inny mężczyzna, który przyjechał srebrnym dodge caravanem. Obserwowany usiadł na tylnym siedzeniu. Razem pojechali na Ursynów, gdzie zatrzymali się na chwilę, po czym odjechali w kierunku Śródmieścia. W drodze powrotnej zostali zatrzymali przez patrol policji. W trakcie przeszukania ujawniono, że pasażer przewozi w plecaku znaczne ilości narkotyków.Kilogram marihuanyKryminalni twierdzą, że mężczyzna miał przy sobie kilogram marihuany i około 100 gramów kokainy. Tego samego dnia policja weszła do mieszkania jego kolegi. W mieszkaniu na Śródmieściu ujawniono pół kilograma amfetaminy, tyle samo marihuany, około 400 gramów haszyszu i prawie 2000 tabletek MDMA. To jednak nie koniec, ponieważ przeszukane zostało znajdujące się na Ochocie mieszkanie rapera. Funckjonariusze zastali w nim jego dziewczynę, która równiez została zatrzymana. W ostatnim lokalu ujawniono worek z suszem konpii indyjskich.Wziął wszystko na siebie Zatrzymany przyznał się do posiadania wszystkich wymienionych substancji, zaznaczając przy tym, że osoby zatrzymane razem z nim nie mają z tym nic wspólnego. Po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali zwolnieni do domu. W stosunku do mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Usłyszał zarzuty posiadania 3,5 kilograma środków psychoaktywnych, za co gorzi kara do 10 lat pozbawienia wolności.