wawainfo.pl
Szpital na Woli

Jolanta Dyr, CC BY-SA 3.0,

Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli

9 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Druga osoba u której wykryto koronawirusa w Warszawie, to pracownik warszawskiego oddziału agencji Frontex. Firma zajmuje biurowiec na Woli. Część budynku zostanie poddana dekontaminacji. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolic

Kwarantanna

Informację o zarażeniu pracownika Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex potwierdziła Izabella Cooper z biura prasowego. - Wszyscy członkowie personelu, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, a także ich rodziny zostali poinstruowani, aby izolować się przez 14 dni i monitorować stan swojego zdrowia - poinformowała Cooper i zaznaczyła, że taką decyzję podjął Zespół Zarządzania Kryzysowego Frontexu, który spotkał się w niedzielę w celu omówienia sytuacji. - Zdecydowaliśmy o niezbędnych środkach w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Nasza agencja pozostaje w ścisłym kontakcie z polskimi władzami sanitarnymi - dodała przedstawicielka agencji. 

Odkażanie w siedzibie agencji

W poniedziałek zamknięto siedzibę agencji, która znajduje się na Woli. Część budnku jest odkażana, a pracownicy wykonują swoją pracę zdalnie. Frontex nie zawiesza swojej działalności. W mediach pojawiły się informacje, że zarażony mężczyzna pracował w głównym budynku Warsaw Spire. Została ona zdementowana zarówno przez agencję Frontex, jak i biuro marketingu firmy do której należy 220-metrowy obiekt.

Koronawirus w Polsce

W naszym kraju do godziny 12 w poniedziałek potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Ponad 170 osób było hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objęto kwarantanna domową. Na Mazowszu stwierdzono dwa przypadki - u pracownika agencji oraz obywatelki Hiszpanii, która do Polski przyleciała samolotem z Niemiec.

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >