Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli

Autor Mateusz Dolak - 9 Marca 2020
Szpital na Woli Źródło: Jolanta Dyr, CC BY-SA 3.0,

Druga osoba u której wykryto koronawirusa w Warszawie, to pracownik warszawskiego oddziału agencji Frontex. Firma zajmuje biurowiec na Woli. Część budynku zostanie poddana dekontaminacji. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Kwarantanna

Informację o zarażeniu pracownika Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex potwierdziła Izabella Cooper z biura prasowego. - Wszyscy członkowie personelu, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, a także ich rodziny zostali poinstruowani, aby izolować się przez 14 dni i monitorować stan swojego zdrowia - poinformowała Cooper i zaznaczyła, że taką decyzję podjął Zespół Zarządzania Kryzysowego Frontexu, który spotkał się w niedzielę w celu omówienia sytuacji. - Zdecydowaliśmy o niezbędnych środkach w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Nasza agencja pozostaje w ścisłym kontakcie z polskimi władzami sanitarnymi - dodała przedstawicielka agencji.

Gangsterskie porachunki, zabójstwo Gangsterskie porachunki, zabójstwo "Studenta" w lesie, lewe interesy. Grupa ożarowska stanie przed sądemCzytaj dalej

Odkażanie w siedzibie agencji

W poniedziałek zamknięto siedzibę agencji, która znajduje się na Woli. Część budnku jest odkażana, a pracownicy wykonują swoją pracę zdalnie. Frontex nie zawiesza swojej działalności. W mediach pojawiły się informacje, że zarażony mężczyzna pracował w głównym budynku Warsaw Spire. Została ona zdementowana zarówno przez agencję Frontex, jak i biuro marketingu firmy do której należy 220-metrowy obiekt.

Koronawirus w Polsce

W naszym kraju do godziny 12 w poniedziałek potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Ponad 170 osób było hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objęto kwarantanna domową. Na Mazowszu stwierdzono dwa przypadki - u pracownika agencji oraz obywatelki Hiszpanii, która do Polski przyleciała samolotem z Niemiec.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna tragedia, umarł w męczarniach. Rodzina jest zrozpaczona
  2. Koronawirus powodem odwołanych koncertów i występów. Gwiazdy stracą fortunę, wiadomo ile
  3. Drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w Warszawie. W Polsce ma go już 11 osób
  4. Najstarsza słonica w zoo nie żyje. Znamy szczegóły akcji ratunkowej. Strażacy walczyli 10 godzin o jej życie
  5. Quad ominął rogatki, wjechał pod pociąg. Nie żyje ojciec i 8-letni syn
  6. Będą duże zmiany w Veturilo. Ruszył ostatni sezon w starej formule, nowy szykuje sporo niespodzianek
Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraRodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraCzytaj dalej

Następny artykuł