wawainfo.pl
Szpital na Woli

Jolanta Dyr, CC BY-SA 3.0,

Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Druga osoba u której wykryto koronawirusa w Warszawie, to pracownik warszawskiego oddziału agencji Frontex. Firma zajmuje biurowiec na Woli. Część budynku zostanie poddana dekontaminacji. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolic

Kwarantanna

Informację o zarażeniu pracownika Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex potwierdziła Izabella Cooper z biura prasowego. - Wszyscy członkowie personelu, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, a także ich rodziny zostali poinstruowani, aby izolować się przez 14 dni i monitorować stan swojego zdrowia - poinformowała Cooper i zaznaczyła, że taką decyzję podjął Zespół Zarządzania Kryzysowego Frontexu, który spotkał się w niedzielę w celu omówienia sytuacji. - Zdecydowaliśmy o niezbędnych środkach w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Nasza agencja pozostaje w ścisłym kontakcie z polskimi władzami sanitarnymi - dodała przedstawicielka agencji. 

Odkażanie w siedzibie agencji

W poniedziałek zamknięto siedzibę agencji, która znajduje się na Woli. Część budnku jest odkażana, a pracownicy wykonują swoją pracę zdalnie. Frontex nie zawiesza swojej działalności. W mediach pojawiły się informacje, że zarażony mężczyzna pracował w głównym budynku Warsaw Spire. Została ona zdementowana zarówno przez agencję Frontex, jak i biuro marketingu firmy do której należy 220-metrowy obiekt.

Koronawirus w Polsce

W naszym kraju do godziny 12 w poniedziałek potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Ponad 170 osób było hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objęto kwarantanna domową. Na Mazowszu stwierdzono dwa przypadki - u pracownika agencji oraz obywatelki Hiszpanii, która do Polski przyleciała samolotem z Niemiec.

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >