wawainfo.pl > Wiadomości > Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli

Szpital na Woli
Jolanta Dyr, CC BY-SA 3.0,

Kwarantanna

Informację o zarażeniu pracownika Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex potwierdziła Izabella Cooper z biura prasowego. - Wszyscy członkowie personelu, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, a także ich rodziny zostali poinstruowani, aby izolować się przez 14 dni i monitorować stan swojego zdrowia - poinformowała Cooper i zaznaczyła, że taką decyzję podjął Zespół Zarządzania Kryzysowego Frontexu, który spotkał się w niedzielę w celu omówienia sytuacji. - Zdecydowaliśmy o niezbędnych środkach w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Nasza agencja pozostaje w ścisłym kontakcie z polskimi władzami sanitarnymi - dodała przedstawicielka agencji. 

Odkażanie w siedzibie agencji

W poniedziałek zamknięto siedzibę agencji, która znajduje się na Woli. Część budnku jest odkażana, a pracownicy wykonują swoją pracę zdalnie. Frontex nie zawiesza swojej działalności. W mediach pojawiły się informacje, że zarażony mężczyzna pracował w głównym budynku Warsaw Spire. Została ona zdementowana zarówno przez agencję Frontex, jak i biuro marketingu firmy do której należy 220-metrowy obiekt.

Koronawirus w Polsce

W naszym kraju do godziny 12 w poniedziałek potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Ponad 170 osób było hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objęto kwarantanna domową. Na Mazowszu stwierdzono dwa przypadki - u pracownika agencji oraz obywatelki Hiszpanii, która do Polski przyleciała samolotem z Niemiec.

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.