wawainfo.pl
Warszawa

AGENCJA SE/East News

Ogromne korki w kierunku Warszawy. Wszystko stoi, nie da się przejechać

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Warszawa. Gigantyczne korki w stolicy i okolicach Mazowsza. Przepełnione są między innymi trasy S8, S7, S2. W rozmowie z wawainfo.pl policja zaapelowała o szczególną ostrożność na drogach.

Z natężenia ruchu badanego przez google maps, wynika, że około godziny 18 zakorkowane była trasa S8 na wysokości mostu Grota-Roweckiego Kolejny korek na S8 można dostrzec między Radzyminem a Wyszkowem.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami również na S7 między Nowym Dworem Mazowieckim a Łomiankami. Osoby, które jadą z do Warszawy z Gdańska muszą zmierzyć się z korkiem na "siódemce" między Nidzicą a Mławą.

Warszawa. Gigantyczne korki w stolicy i okolicach

Korki są też na Południowej Obwodnicy Warszawy przy Wilanowie. Warto omijać początek trasy S2 przy Ursynowie, oraz węzeł Lubelska, czyli połączenie S2, A2 i S17. W stolicy ciasno jest na skrzyżowaniu Puławskiej z Aleją Wilanowską.

Zakorkowana jest również trasa A2 między Grodziskiem Mazowieckim, a Pruszkowem. Podobna sytuacja ma miejsce na drodze E77 między Białobrzegami a Radomiem. Początek korku zaczyna się już przy Sękocinie Starym.

Policja w Warszawie informuje, że stolicy i garnizonie warszawskim nie odnotowano kolizji, wypadków, czy innych niepokojących zdarzeń. Jedyne zgłoszenie pochodziło z trasy S8.

- W okolicach godziny 16 na trasie S8 w kierunku Poznania doszło do kilku zdarzeń. Policjanci już usunęli pojazdy, a korek zaczyna się rozwiązywać. Na szczęście nie było osób rannych. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi - podała przed godziną 18 starsza sierżant Gabriela Putyra.

Warszawska policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

- Z uwagi na liczne powroty do Warszawy apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Dostosujmy prędkość do panujących warunków. Nie przekraczajmy jej. Policjanci reagują i kontrolują pojazdy także pod kątem prędkości - wskazała funkcjonariuszka.

- Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność oraz odległość od pojazdów. Apelujemy, żeby nie wsiadać za kierownice pod wpływem alkoholu - dodała.

Skontaktowaliśmy się przedstawicielem prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, by dowiedzieć się jak wygląda sytuacja w całym województwie. Po godzinie 17:30 nie odnotowano poważnych wypadków ani kolizji na południowych terenach województwa mazowieckiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od godziny 14:00 także nie zgłasza incydentów na terenie Mazowsza.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: Wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona Strajku Kobiet, do którego dołączy młodzież walcząca o klimat.

Ulice

O 17 znów zablokują ulice Warszawy. Protest, jakiego jeszcze nie było

Czytaj więcej >

Ulice

Na miejscu pogotowie i policja. Autobus zderzył się z rowerzystą

Czytaj więcej >
Korki w Warszawie

Ulice

Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice

Czytaj więcej >
Z ostatniej chwili

Ulice

Z ostatniej chwili: starcia na placu Trzech Krzyży. Rzucili się na protestujących, natychmiast zareagowała policja

Czytaj więcej >
Zderzenie przy placu Bankowym

Ulice

Skoda rozbiła latarnię: 68-letniemu kierowcy nagle spadł poziom cukru

Czytaj więcej >
Z ostatniej chwili

Ulice

Atak na kierowcę, trwa akcja policji. Mężczyzna ugodził go nożem, jest ranny

Czytaj więcej >