wawainfo.pl > Rozrywka > Jaki pies do domu z ogrodem i dziećmi?
Grupa Iberion
Grupa Iberion 24.06.2024 09:24

Jaki pies do domu z ogrodem i dziećmi?

pies
Fot. Freepik/cookie_studio

Coraz powszechniejsze jest w naszym społeczeństwie przekonanie, jakoby nie mogło być prawdziwego domu bez jego czworonożnego protektora – psa. Nie chodzi oczywiście o względy bezpieczeństwa czy pobudki estetyczne. Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, ale wedle mniemania wielu, pełnoprawny członek rodziny, który każdą uncją swego wiernego, szlachetnego życia, wprowadza do domu radość, zabawę i śmiech. Dom bez psa jest zatem jak zupa bez soli, jednak wybór odpowiedniego czworonoga może przysparzać kłopotów. Jakiego psa wybrać do domu z ogrodem i dziećmi?

Pies w domu z ogrodem – czym się kierować podczas wyboru?

Wybór odpowiedniego psa, który już wkrótce miałby stać się wymarzonym członkiem naszej rodziny, z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Pierwszą z decyzji, jakie przyjdzie nam podjąć, będzie wybór pomiędzy kupnem psa a adopcją. Druga z opcji z całą pewnością wymagać będzie większej dozy odpowiedzialności przy wyborze, ponieważ psy ze schroniska często mają za sobą tragiczną przeszłość, której rezultaty nierzadko trudno nam będzie ujarzmić – a możemy nie mieć ku temu sposobności, skoro w naszym domu są dzieci.

Przeglądając rozmaite wiadomości na temat domu z ogrodem, a także wszelkiego rodzaju poradniki, szybko zrozumiemy, że wybór psa do domu z ogrodem jest znacznie rozleglejszy, aniżeli w przypadku mieszkania w bloku. Posiadając odpowiednio duży ogród, możemy zdecydować się na większe rasy, takie jak owczarek niemiecki, labrador czy bernardyn, które dodatkowo kochają spędzać czas z dziećmi.

Dlaczego warto jest mieć psa w domu?

Posiadanie psa w domu to czysta przyjemność! Wesoły, energiczny i lojalny psiak, kochający zabawę i spędzanie czasu z drugim człowiekiem, to wyjątkowy i niezastąpiony towarzysz, którego obecność buduje ciepło domowego ogniska – i nie ma znaczenia czy zdecydujemy się na jakąś konkretną rasę, czy też wybierzemy kundelka.

Co więcej, psy w domu z dziećmi mogą w pewnej mierze pełnić także funkcję użytkową, choć może to brzmieć nieco nieelegancko. Niemniej, jak donoszą rozmaite wiadomości parentingowe i artykuły wychodzące spod pióra psychologów, pies ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka – szczególnie na płaszczyźnie emocjonalnej. Już sama jego obecność wspiera naukę empatii, wzmaga wrażliwość i obnaża wagę szacunku do innych istot w życiu człowieka już od najmłodszych lat.

Powiązane