wawainfo.pl
Sztab kryzysowy w Warszawie

Państwowy Zakład Higieny

Koronawirus. Sztab kryzysowy w Warszawie

2 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

O godzinie 13 w stolicy zebrał się sztab kryzysowy w związku z koronawirusem. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele: wojewódzkiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, stołecznego biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz

13 osób w szpitalach

Podczas spotkania omawiane będą procedury, na wypadek potwierdzenia pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem na Mazowszu. Dodatkowo, przekazana zostanie informacja o stanie zdrowia osób, które znajdują się w stołecznych szpitalach na obserwacji.Przypominamy, że w poniedziałek w szpitalach zakaźnych w Warszawie przebywało 13 osób z podejrzeniem koronawriusa. Siedem z nich znajdowało się w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ul. Wolskiej, a sześć w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów. Pod nadzorem sanepidu było natomiast około 370 osób.

Posiedzenia w sprawie koronawirusa

W piątek wojewoda mazowiecki zdecydował, że w szpitalach na terenie Mazowsza obowiązuje stan podwyższonej gotowości. W poniedziałek w Sejmie odbyło się specjalne posiedzenie, podczas którego rząd przedstawił informację dot. działań w sprawie koronawirusa. We wtorek podczas posiedzenia sejmiku woj. mazowieckiego przedstawiona zostanie informacja na temat stanu przygotowań w sprawie koronawirusa na Mazowszu. Do godziny 13 w poniedziałek w Polsce nie było ani jednej osoby, u której potwierdzonoby obecność koronawirusa. Jest jednak wielu pacjentów u których zachodziło podejrzenie. Aby sprawdzić czy ktoś jest chory, trzeba wykonać odpowiednie testy w laboratorium. Pierwsze wyniki testów dostępne są zazwyczaj w ciągu 24 - 48 godzin. W Warszawie testy wykonuje szpital przy ul.Wolskiej i laboratorium Państwowego Zakładu Higieny.

Ofiary śmiertelne

Epidemia która rozpoczęła się w chińskim Wuhanie, zdążyła rozprzestrzenić się po całym świecie. Każdego dnia przybywa zarażonych, rośnie także bilans ofiar śmiertelnych. Należy jednak pamiętać, że wraz z wzrostem liczby chorych, przybywa też osób wyleczonych. Takich osób również są tysiące. Chińska prasa szeroko relacjonuje historie pacjentów, którzy pokonali koronawirusa. Objawami choroby są: gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Należy pamiętać, że większość ofiar to osoby starsze i te które przed zarażeniem miały problemy z odpornością.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >