wawainfo.pl > Wiadomości > Wyciek numerów ksiąg wieczystych. Urząd miasta wydał komunikat
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:28

Wyciek numerów ksiąg wieczystych. Urząd miasta wydał komunikat

Urząd miasta
Arkadiusz Ziolek/East News

Urząd miasta wystosował pilny apel w sprawie udostępnienia numerów ksiąg wieczystych nieuprawnionym do tego podmiotom.

Prezydent Warszawy poinformował, że omyłkowo skierowano w wiadomości elektronicznej numery ksiąg wieczystych do osób nieuprawnionych.

Wyciek numerów ksiąg wieczystych. Urząd wydał komunikat

Wszystko przez wzgląd na system informatyczny, który wysłał nadmiarowe, niepotrzebne informacje, czyli numery ksiąg wieczystych do czterech odbiorców.

- Natychmiast po odkryciu błędu, wysłaliśmy do nieuprawnionych odbiorców prośbę, by usunęli wykazy - tłumaczy urzędniczka Aneta Konieczna. Miasto zobowiązało odbiorców do zaufania poufności oraz do nieudostępniania danych. Podmioty zostały pouczone o konsekwencjach prawnych wynikających z nieuprawnionego przetwarzania danych.

Poinformowano już Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o naruszeniu bezpieczeństwa danych osobowych.

Miasto zaleca założenie konta w Biurze Informacji Kredytowej, by monitorować, czy ktoś nie próbuje uzyskać kredytu używając skradzionych danych.

Każdy, kto otrzyma informacje o kradzieży danych osobowych, powinien niezwłocznie zgłosić się na policję. Zaleca się także skierowanie zgłoszenia do Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie m.st. Warszawy.

Kontakt można nawiązać pod adresem [email protected] lub pod numerem telefonu 22 443 30 00.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News

Tagi: Warszawa
Powiązane