wawainfo.pl
Policyjne psy będą skremowane

policja

Policja godnie pożegna tragicznie zmarłe psy. "Czworonożni funkcjonariusze" będą skremowani

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Psy, które zginęły w wyniku awarii ciepłociągu na Pradze-Północ będą skremowane - ustalił portal wawainfo.pl. Policjanci zapowiadają, że godnie pożegnają swoich czworonożnych przyjaciół.

"Upamiętnimy naszych przyjaciół"

Komenda Stołeczna Policji jest w żałobie po tragedii do której doszło na Pradze-Północ. W piątek pękł ciepłociąg znajdujący się pod ulicą Jagiellońską. Woda o temperaturze dochodzącej do 100 stopni Celsjusza zalała tereny policyjne - w tym kojce, w których znajdowały się specjalnie wyszkolone psy. Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long pomagali rozwiązywać najtrudniejsze sprawy. Przyczynili się nawet do skierowania aktu oskarżenia za zabójstwo.- Nasi przyjaciele zostaną pożegnani z szacunkiem. To dla nas wielka strata. Dołożymy starań, aby ich jak najlepiej upamiętnić - powiedział nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej policji. Rzecznik KSP skrytykował też wszystkich, którzy podają fałszywe informacje jakoby psy przebywały w piwnicach. - Te osoby nie mają pojęcia jakie warunki zapewniliśmy tym zwierzętom. Nikt nie był w stanie przewidzieć, jakim zagrożeniem może być magistrala ciepłownicza - stwierdził Marczak.

Śledztwo prokuratury

Śledztwo w sprawie śmierci psów wszczęła już prokuratura, która przewidziała wykonanie sekcji zwłok. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, Veolia - do której należała rura - zapowiedziała zadośćucznieine i pomoc w likwidacji szkód wywołanych przez zalanie. Spółka cześć strat pokryje z ubezpieczenia, a resztę opłaci z własnych środków. Rzeczniczka prasowa Veolii poinformowała, że w razie potrzeby sfinansują zakup nowych psów, a także ich szkolenie. - Przedstawiciele firmy nawiązali z nami kontakt. Zaplanowaliśmy spotkanie, które prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Dopiero po nim, będę mógł odnieść się do tej kwestii - podsumował Marczak. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Praga-PółnocWarszawa

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >