wawainfo.pl
Protest

Zdjęcie ilustracyjne: ROBERT ZALEWSKI/East News

Protesty związkowców przejdą ulicami Warszawy. Znamy termin

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Protest w Warszawie już 9 czerwca sparaliżuje największe ulice? Górnicy mają dość nacisków na zamknięcie kopalni w Turowie. Związkowcy grzmią o zagrożeniu energetycznym oraz łamaniu praw pracowniczych. Warto się zainteresować i przygotować, by uniknąć gigantycznych korków.

Akcje demonstracyjną oficjalnie zapowiedzieli przedstawiciele Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarności. Wydano specjalny apel z informacją o proteście, który odbędzie się już 9 czerwca w Warszawie.

Protest w Warszawie: Związkowcy ruszą na ulice

Już o godzinie 12:00 w nadchodzącą środę związkowcy zbiorą się pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Decyzje podjęto "w związku z brakiem dialogu społecznego, łamaniem praw pracowniczych, zagrożenia utraty miejsc pracy oraz zagrożenia utraty bezpieczeństwa energetycznego".

Spod stołecznego biura KE odbędzie się przemarsz prosto przed siedziby Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Jak można się domyślać, związkowcy będą zajmowali nie tylko chodniki, ale także ulice.

Należy spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym na terenie centrum miasta.

Jednym z ważniejszych uczestników protestu będą górnicy z Turowa, którzy od kilku tygodni sprzeciwiają się decyzji wymiaru sprawiedliwości o zawieszeniu prac wydobywczych.

Jeszcze 3 czerwca przedstawiciele NSZZ Solidarności KWB Turowa wzięli udział w posiedzeniu Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, by zabrać głos w sprawie decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Po wystąpieniu związkowców organ przyjął stanowisko w obronie kompleksu Turów, wyrażając sprzeciw wobec postanowienia międzynarodowego trybunału. Rząd wciąż deklaruje, że nie zastosuje się orzeczenia i nie wstrzyma prac wydobywczych.

Pierwsze protesty górników już odbyły się na pod siedzibą Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Wówczas doszło do rozsypania 150 kilogramów węgla. - Bronimy Turowa! Bronimy Polskiego węgla! Przeciwstawiamy się postanowieniu TSUE! Łapy precz od Turowa - deklarowali związkowcy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Kontroler ruchu mógł spowodować katastrofę lotniczą

  • Warszawa: awaria prądu w Śródmieściu

  • Pies pogryzł 9-letnią dziewczynkę

Źródło: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Strajk pielęgniarek i położnych przed Sejmem. "Dzień testu wiarygodności polityków"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >
Szpital Narodowy zawiesi działalność.

Wiadomości

Działalność szpitala na stadionie narodowym zostanie zawieszona

Czytaj więcej >
W Warszawie mogą wystąpić burze z gradem.

Wiadomości

Uwaga, właśnie wydali ostrzeżenia. Potężna nawałnica nadciąga do Warszawy

Czytaj więcej >