wawainfo.pl
Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej

OSP Bukowina Tatrzańska

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Warszawska podstawówka żegna 15-letnią Klarę

13 Lutego 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Podstawówka do której chodziła 15-letnia Klara zapowiada pomoc dla jej koleżanek i kolegów ze szkoły. Uczniowie mogą skorzystać z pomocy psychologa i nauczycieli. Szkoła wyłączyła kolory na swojej stronie internetowej, a na tablicy z

Uczennica warszawskiej podstawówki

15-letnia Klara była uczennicą Szkoły Podstawowej numer 218 w Wawrze. Informacja o tragedii w której zginęła ona, jej siostra i mama wstrząsnęła społecznością szkolną. - Z głębokim żalem informujemy, że tragicznie zginęła uczennica - Klara z klasy 8. Serdecznie ją wspominamy i spotykamy się z młodzieżą w budynku szkoły przy ulicy Alpejskiej. Szczegółowe informacje są umieszczone w Librusie - czytamy w komunikacie na stronie SP218 podpisanym przez dyrekcję i nauczycieli. 

Strona internerowa szkoły zmieniła barwy na czarno białe, a dyrekcja zdecydowała by na tablicy z nazwą placówki pojawił się czarny kir. W w Warszawie trwają ferie, więc prawdopodobnie dlatego przed szkołą nie pojawiły się jeszcze kwiaty ani znicze. 

Uczniowie pod opieką psychologów

Klara i jej rodzice byli bardzo dobrze znani w szkole. - Klara była dobrą uczennicą, lubianą w środowisku. Działała też w samorządzie i włączała się w akcje charytatywne.Nasza młodzież została poinformowana o tragedii. Podaliśmy informację, że mogą skorzystać z pomocy psychologów i nauczycieli, którzy dyżurują w szkole - mówi w rozmowie z wawainfo.pl dyrektor SP218 Ewa Skiba. Dyrekcja obiecuje też, że po powrocie z przewry zimowej zorganizowane zostaną spotkania z psychologiem dla wszystkich uczniów klas VII i VIII. Z powodu żałoby rodziny odwołano imprezy, które mogłyby ją zakłócić.

Do środy nie było informacji kiedy mógłby odbyć się pogrzeb 15-latki, jej mamy i siostry. - Organizacja uczestnictwa młodzieży w pogrzebie zależała będzie od jego terminu. Oczywiście uszanujemy wolę rodziny - podsumowuje dyrektor Skiba. 

Tragedia w Bukowinie

O wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej pisaliśmy na wawainfo.pl. W poniedziałek silny podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu. Dach spadł na czteroosobową rodzinę z Warszawy. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – trafila do szpitala w Nowym Targu, ale mimo starań lekarzy, zmarła. Po tragedii prokuratura wszczęła śledztwo, a wójt  gminy ogłosił dwudniową żałobę na środę i czwartek. W środę o godzinie 17. odbyła się też msza w interncji ofiar. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >