Potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa. Niepokojące statystyki na Mazowszu

Autor Mateusz Dolak - 27 Marca 2020
Koronawirus w PolsceŹródło: Śląski Urząd Wojewódzki

W piątek, 27 marca w godzinach wieczornych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich stwierdzono w województwie mazowieckim, które przoduje w liczbie chorych na COVID-19.

Już niemal 1400 zakażeń koronawirusem

- Mamy 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z województwa mazowieckiego, sześciu osób z województwa zachodniopomorskiego, czterech osób z województwa wielkopolskiego, czterech osób z województwa świętokrzyskiego, czterech osób z województwa dolnośląskiego, trzech osób z województwa podkarpackiego oraz jednej osoby z województwa opolskiego - poinformowało w wieczornym komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Łączny bilans chorych na COVID-19 wzrósł tym samym do 1389, szesnaście osób zmarło - poinformował resort Łukasza Szumowskiego.

Najwięcej zachorowań na Mazowszu

Do tej pory w województwie mazowieckim odnotowano łącznie 318 przypadków zachorowań. Trzy osoby, w tym kierowca PKS z Grójca, o którym pisaliśmy na wawainfo.pl, zmarły. Według stanu na 27 marca, w szpitalach z podejrzeniem koronawirusa przebywa 676 osób. Niemal dziesięć tysięcy osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a ponad jedenaście tysięcy przebywa w domowej kwarantannie.

Jak informuje Wojewoda Mazowiecki, nie wszystkie osoby z potwierdzonym wynikiem koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowane, lecz wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Koronawirus w Warszawie: łamią kwarantannę

Choć w większości, mieszkańcy stosują się do zaleceń służb sanitarnych i zostają w domach, są tacy, którzy łamią kwarantannę. Jak powiedział nam Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji, na ponad kilkanaście tysięcy osób, które zostały objęte kwarantanną ponad 130 z nich ją złamało. W ostatnim czasie służby zaostrzyły przepisy dotyczące przemieszczania się, a zgromadzenia powyżej dwóch osób stały się zabronione. Wcześniej mieszkańcy masowo gromadzili się na bulwarach wiślanych, gdzie spacerowali i spożywali alkohol, o czym informowaliśmy na wawainfo.pl. Teraz takie zachowania są niedozwolone.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News