wawainfo.pl > Wiadomości > Miasto sparaliżowane. Nagły żywioł urwał fragment sieci trakcyjnej na Woli
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:27

Miasto sparaliżowane. Nagły żywioł urwał fragment sieci trakcyjnej na Woli

Burza
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Około godziny 15 w części Warszawy zaczęła szaleć burza. Szybko pojawiły się również utrudnienia na tej trasach tramwajowych. Ze względu na silny wiatr i deszcz, na Woli urwał się pantograf, a tramwaje trzeba było skierować objazdami. Do trudnych sytuacji dochodziło również na drogach.

Na całe Mazowsze zostało wczoraj wydane ostrzeżenie burzowe. Nagłe załamanie pogody utrzyma się do niedzieli.

Nagła burza w Warszawie. Utrudnienia w ruchu tramwajowym

W sobotę około godziny 15 w Warszawie zaczęła szaleć burza. Wcześniej w całym Mazowszu pojawiły się alerty przeciwburzowe, pokazujące, że od godziny 14 do 23 należy mieć się na baczności. W tym czasie przez Warszawę przelały się liczne, silne deszcze oraz hulał potężny wiatr.

Jak podało TVN24 Warszawa, na zajezdni Fort Wola urwał się pantograf i część sieci trakcyjnej. To oznaczało, że część tramwajów będzie musiała ruszyć innymi trasami - chodziło przede wszystkim o numery 10 i 26.

Na ten dzień zaplanowane były również marsze, które zablokowały część z ulic w centrum miasta - m.in. Miodową, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Aleje Jerozolimskie. Korki pojawiły się już przed godziną 15, kiedy zamknięto Most Poniatowskiego, który również znajdował się na trasie przemarszu.

Nie tylko tramwaje - kolizje w ruchu drogowym

Doszło również do kolizji, które zablokowały ruch drogowy. Do utrudnień doszło na Moście Łazienkowskim, a korek aut jadących w kierunku Pragi dochodził nawet do ul. Wawelskiej.

Ok. godziny 16 doszło zaś do wypadku na trasie S2 w Miedzeszynie. Usuwanie jego skutków i ponownie wprowadzanie płynnego ruchu trwało około 2 godziny.

Na niedzielę nie przewidziano więcej burz, wciąż mogą wystąpić jednak opady deszczu, a to sprawia, że należy jeździć ostrożniej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

[EMBED-1119]

źródło: [tvn24.pl][wawainfo.pl]