wawainfo.pl > Koronawirus W Warszawie

Koronawirus W Warszawie

Koronawirus w Warszawie

Rafał Trzaskowski zachęca warszawiaków do szczepienia przeciwko COVID-19
19.03.2022 03:38 Rafał Trzaskowski otwiera kolejny punkt weekendowych szczepień, tym razem pod Pałacem Kultury

Apetyt Rafał Trzaskowskiego rośnie w miarę jedzenia? Prezydent Warszawy pochwalił się statystykami, ale nie zapomniał przypomnieć, że liczby mogą być jeszcze lepsze. Również w ten weekend skorzystać będzie można z wakacyjnych punktów szczepień.Koronawirus w Polsce: Rafał Trzaskowski zachęca warszawiaków do zaszczepienia się. W związku z planowaną na weekend zdecydował się na krótki komunikat.Okazuje się, że Warszawa na tle innych miast w Polsce wypada pod względem szczepień wyjątkowo dobrze. Prezydent Rafał Trzaskowski chce, by dane były jeszcze lepsze.

Adam Niedzielski
19.03.2022 03:33 Większość pacjentów Szpitala Południowego to osoby niezaszczepione

Większość pacjentów oddziału zakaźnego Szpitala Południowego w Warszawie to osoby niezaszczepione w wieku 30-40 lat - podała dla Polsat News ordynatorka oddziału, Agata Kusz-Rynkun.Kusz-Rynkun w rozmowie z Polsat News podała, że jej najmłodsza pacjentka ma 19 lat, a najstarsza 102. Zdecydowana większość podopiecznych oddziału zakaźnego to osoby w wieku od 30 do 40 lat. W większości są to osoby niezaczepione. - Zdarzają się pojedyncze osoby, które były szczepione, ale są to osoby z obniżoną odpornością, w związku z tym zachorowanie mogło im się przydarzyć - tłumaczyła.

Obostrzenia
19.03.2022 03:33 Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Nie wjedziesz do restauracji Der Elefant, jeśli nie przyjąłeś szczepienia lub nie przebyłeś koronawirusa. Wstęp zapewni także aktualny negatywny wynik testu na obecność zakażenia.Jak informuje Wirutalna Polska od października przed wejściem do restauracji Der Elefant będziesz musiał wykazać, że przyjąłeś szczepienie na koronawirusa, otrzymałeś negatywny wynik testu lub już jesteś ozdrowieńcem.

Pawel Wodzynski/East News
19.03.2022 03:32 Ruszyła akcja szczepień w stołecznych szkołach

13 września ruszyły szczepienia w szkołach. Warszawa już zapowiedziała przedłużenie akcji. Do 17 września preparaty mogą przyjmować nauczyciele i dzieci. "Szczepmy się, od tego zależy bezpieczeństwo i zdrowie nasze i naszych bliskich" - apeluje Trzaskowski.- Musimy być przygotowani na czwartą falę pandemii, dlatego rozpoczęliśmy kolejny etap walki z COVID-19. W warszawskich szkołach organizujemy akcję szczepień dla uczniów w wieku 12-18 lat. Co ważne, razem z dziećmi zaszczepić mogą się też rodzice i nauczyciele - deklarował Rafał Trzaskowski.

Koktajl
19.03.2022 03:27 Drinki dla zaszczepionych. Tak promuje się jedna z warszawskich restauracji

"Cocktail dla zaszczepionych" - znana restauracja w Warszawie w ten sposób reklamuje swoje menu. Promocyjny post wywołał lawinę komentarzy. Pojawiły się oskarżenia o dyskryminację.