wawainfo.pl > Wiadomości > Rafał Trzaskowski otwiera kolejny punkt weekendowych szczepień, tym razem pod Pałacem Kultury
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Rafał Trzaskowski otwiera kolejny punkt weekendowych szczepień, tym razem pod Pałacem Kultury

Rafał Trzaskowski zachęca warszawiaków do szczepienia przeciwko COVID-19
Piotr Molecki/East News

Apetyt Rafał Trzaskowskiego rośnie w miarę jedzenia? Prezydent Warszawy pochwalił się statystykami, ale nie zapomniał przypomnieć, że liczby mogą być jeszcze lepsze. Również w ten weekend skorzystać będzie można z wakacyjnych punktów szczepień.

Koronawirus w Polsce: Rafał Trzaskowski zachęca warszawiaków do zaszczepienia się. W związku z planowaną na weekend zdecydował się na krótki komunikat.

Okazuje się, że Warszawa na tle innych miast w Polsce wypada pod względem szczepień wyjątkowo dobrze. Prezydent Rafał Trzaskowski chce, by dane były jeszcze lepsze.

Warszawa drugim najbardziej wyszczepionym miastem w kraju

Chwilę po godzinie 11 na profilu Rafała Trzaskowskiego w mediach społecznościowych pojawiła się krótka wypowiedź. Prezydent Warszawy postanowił pochwalić się miejscem stolicy na podium w "wyścigu" o miano miasta z największą ilością zaszczepionych mieszkańców.

- W Warszawie już ponad 63% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. To drugi wynik w Polsce - przekazał Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy ma jednak apetyt na więcej. Zdecydował, że mieszkańcy będą mogli postarać się o to, by awansować na miejsce pierwsze. Na weekend 07-08.08 zaplanowano specjalną akcję.

"Warszawa szczepi się pod Pałacem Kultury"

Chociaż Rafał Trzaskowski wydaje się dumnym z powodu ilości zaszczepionych przeciwko COVID-19, to nie ukrywa, że to nie koniec działań stołecznego magistratu zachęcającego do szczepień.

- [...] przed nami wciąż sporo pracy. Nie dajmy się epidemii. Szczepmy się. To teraz najważniejsze - dodaje prezydent Warszawy. Jednocześnie Rafał Trzaskowski zaprasza do udziału w weekendowej akcji szczepień.

Zadecydowano, że do wakacyjnych punktów, gdzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, dołączy punkt pod Pałacem Kultury. Popularne i łatwo dostępne miejsce ma zachęcić wszystkich do tego, by skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Akcja "Warszawa szczepi się pod Pałacem Kultury" to niejedyna szansa na przyjęcie szczepionki bez uprzedniej rezerwacji. W innych miejsach w stolicy również znaleźć można charakterystyczny namiot. Gdzie ich szukać?

Adresy wakacyjnych punktów szczepień przeciwko koronawirusowi

Stanowisko ratusza i Rafała Trzaskowskiego w kwestii szczepień jest jasne. Kolejne akcje propagujące szczepienia i oferujące do nich łatwy dostęp są organizowane nieustannie. W nadchodzący weekend znów będzie można odwiedzić niebieskie namioty.

Prócz możliwości zaszczepienia się pod Pałacem Kultury w samym centrum, taka szansa istnieje również w innych dzielnicach. Mobilne wakacyjne punkty szczepień w Warszawie znajdują się:

  • przy Centrum Nauki Kopernik (w godzinach 12-17 w soboty i niedzielę)

  • na skwerze Hoovera (w godzinach 12-19 w weekendy)

  • w warszawskim ZOO przy budynku hipopotamiarni (w godzianch 11-17 w soboty i niedziele)

  • w Parku Wodnym Moczydło (w godzinach 11-19 w weekendy).

- Aktualna sytuacja pandemiczna nie uśpiła naszej czujności, wręcz przeciwnie. Staramy się jak najlepiej przygotować przed kolejną falą koronawirusa i nowymi mutacjami dlatego cały czas staramy się docierać do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły - przekazuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: materiały prasowe, Twitter.com/@trzaskowski_ Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News