wawainfo.pl
Komunikacja w Warszawie

Miejskie Zakłady Autobusowe

Ograniczenia w podróżach komunikacją miejską. Co z sobotnimi rozkładami w stolicy?

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Rząd wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. We wtorek premier zapowiedział, że z powodu epidemii w komunikacji miejskiej mogą być zajęte tylko co drugie miejsca siedzące. Jak do tych zmian dostosuje się Warszawa?

Walka z koronawirusem trwa

Nowe rozporządzenie ma zapobiec tworzeniu się tłoku, który sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. We wszystkich autobusach, tramwajach oraz metrze podróżujący będą mogli zająć tylko co drugie miejsce siedzące. To oznacza, że w większości pojazdów zmieści się tylko kilkunastu pasażerów (od 15 do 23). Decyzja premiera zaskoczyła stołeczny ratusz, który od poniedziałku wprowadził weekendowe rozkłady jazdy. Miasto do godziny 19 nie wydało oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Rzeczniczka stolicy zapewnia jednak, że Warszawa podporządkuje się decyzjom rządu. Jak? Tego nie wiadomo. - Zastanawiamy się w jaki sposób i kto ma liczyć pasażerów, jak zapewnić bezpieczeństwo w metrze - wymienia w rozmowie z Wawa Info Karolina Gałecka. I dodaje - czekamy, aż rozporządzenie ukaże się w druku. Mamy nadzieję, że rząd zadba o bezpieczeństwo pasażerów i sprecyzuje w rozporządzeniu, w jaki sposób kontrolować ich liczbę.

Sobotni rozkład od poniedziałku    

23 marca w Warszawie nastąpiły zmiany w komunikacji miejskiej. W poniedziałek zaczął obowiązyać sobotni rozkład jazdy. Jak pisaliśmy na naszej stronie, spowodowało to tłok w pojazdach, o czym licznie informowali pasażerowie. Ratusz zareagował i zapowiedział, że w godzinach szczytu komunikacyjnego na ulicach pojawią się dodatkowe autobusy. Taka sama sytuacja dotyczyła metra, które we wtorek kursowało według rozkładu sobotniego z dodatkowymi pociągami w godzinach szczytu. Jak miasto dostosuje się do zalecenia rządu? Czy zmienią się rozkłady jazdy? - na te pytanie Gałecka nie znała jeszcze odpowiedzi.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >