wawainfo.pl
Komunikacja w Warszawie

Miejskie Zakłady Autobusowe

Ograniczenia w podróżach komunikacją miejską. Co z sobotnimi rozkładami w stolicy?

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Rząd wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. We wtorek premier zapowiedział, że z powodu epidemii w komunikacji miejskiej mogą być zajęte tylko co drugie miejsca siedzące. Jak do tych zmian dostosuje się Warszawa?

Walka z koronawirusem trwa

Nowe rozporządzenie ma zapobiec tworzeniu się tłoku, który sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. We wszystkich autobusach, tramwajach oraz metrze podróżujący będą mogli zająć tylko co drugie miejsce siedzące. To oznacza, że w większości pojazdów zmieści się tylko kilkunastu pasażerów (od 15 do 23). Decyzja premiera zaskoczyła stołeczny ratusz, który od poniedziałku wprowadził weekendowe rozkłady jazdy. Miasto do godziny 19 nie wydało oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Rzeczniczka stolicy zapewnia jednak, że Warszawa podporządkuje się decyzjom rządu. Jak? Tego nie wiadomo. - Zastanawiamy się w jaki sposób i kto ma liczyć pasażerów, jak zapewnić bezpieczeństwo w metrze - wymienia w rozmowie z Wawa Info Karolina Gałecka. I dodaje - czekamy, aż rozporządzenie ukaże się w druku. Mamy nadzieję, że rząd zadba o bezpieczeństwo pasażerów i sprecyzuje w rozporządzeniu, w jaki sposób kontrolować ich liczbę.

Sobotni rozkład od poniedziałku    

23 marca w Warszawie nastąpiły zmiany w komunikacji miejskiej. W poniedziałek zaczął obowiązyać sobotni rozkład jazdy. Jak pisaliśmy na naszej stronie, spowodowało to tłok w pojazdach, o czym licznie informowali pasażerowie. Ratusz zareagował i zapowiedział, że w godzinach szczytu komunikacyjnego na ulicach pojawią się dodatkowe autobusy. Taka sama sytuacja dotyczyła metra, które we wtorek kursowało według rozkładu sobotniego z dodatkowymi pociągami w godzinach szczytu. Jak miasto dostosuje się do zalecenia rządu? Czy zmienią się rozkłady jazdy? - na te pytanie Gałecka nie znała jeszcze odpowiedzi.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >