Mężczyzna zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Sąd zamknął go w areszcie, grozi mu osiem lat więzienia

Autor Karolina Kraushar - 2 Kwietnia 2020
Areszt dla mężczyzny zakażonego koronawirusemŹródło: Policja

W poniedziałek pisaliśmy o 61-latku, który uciekł ze szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, aby kupić alkohol i papierosy w pobliskim sklepie. Skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie mężczyzny doczekało się konsekwencji. Jak przekazała policja, decyzją sądu trafił on na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Uciekł ze szpitala po alkohol

Mężczyzna zarażony koronawirusem wyszedł ze szpitala zakaźnego i odwiedził pobliski sklep monopolowy przy ulicy Wołoskiej 78, by kupić w nim papierosy i alkohol. Lekarze, którzy zauważyli zaginięcie pacjenta, natychmiast poinformowali policję. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę już na terenie placówki, ale bardzo szybko dowiedzieli się, gdzie wyszedł i ustalili, że miał kontakt z innymi osobami.

Dezynfekcja i kwarantanny

W sklepie, oprócz zakażonego koronawirusem, przebywała kasjerka, która wraz z rodziną trafiła na kwarantannę. Policja poszukiwała też klienta, który kupował puszkę napoju w momencie, gdy w placówce przebywał chory. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli poszukiwanego i umieścili go w izolacji. Sklep został zamknięty do czasu przeprowadzenia dezynfekcji.

Zero tolerancji

- Niestety, w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny. Z naszej strony działania mogą być tylko jedne. Zero tolerancji - powiedział asp. szt. Robert Koniuszy z policji na Mokotowie. Policja w porozumieniu z prokuraturą zebrała materiał dowodowy, z którego jasno wynika, że mężczyzna swoim postępowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Na wniosek mokotowskiej policji i prokuratora, sąd zastosował wobec oskarżonego trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News