wawainfo.pl
Areszt dla mężczyzny zakażonego koronawirusem

Policja

Mężczyzna zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Sąd zamknął go w areszcie, grozi mu osiem lat więzienia

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

W poniedziałek pisaliśmy o 61-latku, który uciekł ze szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, aby kupić alkohol i papierosy w pobliskim sklepie. Skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie mężczyzny doczekało

Uciekł ze szpitala po alkohol

Mężczyzna zarażony koronawirusem wyszedł ze szpitala zakaźnego i odwiedził pobliski sklep monopolowy przy ulicy Wołoskiej 78, by kupić w nim papierosy i alkohol. Lekarze, którzy zauważyli zaginięcie pacjenta, natychmiast poinformowali policję. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę już na terenie placówki, ale bardzo szybko dowiedzieli się, gdzie wyszedł i ustalili, że miał kontakt z innymi osobami.

Dezynfekcja i kwarantanny 

W sklepie, oprócz zakażonego koronawirusem, przebywała kasjerka, która wraz z rodziną trafiła na kwarantannę. Policja poszukiwała też klienta, który kupował puszkę napoju w momencie, gdy w placówce przebywał chory. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli poszukiwanego i umieścili go w izolacji. Sklep został zamknięty do czasu przeprowadzenia dezynfekcji.

Zero tolerancji

- Niestety, w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny. Z naszej strony działania mogą być tylko jedne. Zero tolerancji - powiedział asp. szt. Robert Koniuszy z policji na Mokotowie. Policja w porozumieniu z prokuraturą zebrała materiał dowodowy, z którego jasno wynika, że mężczyzna swoim postępowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Na wniosek mokotowskiej policji i prokuratora, sąd zastosował wobec oskarżonego trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >