wawainfo.pl > Wiadomości > Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:25

Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2

Lekarze zarażeni koronawirusem
policja

Siedmiu zakażonych

Informacje podał starosta grójecki, a w związku z sytuacją, w starostwie zebrał się sztab kryzysowy. Sanepid pobrał próbki od osób, które miały kontakt z lekarzem i pielęgniarką. Kobieta pracowała w szpitalu w Nowym Mieście i widziała się z pracownikami szpitala w Grójcu. Po wykonaniu badań okazało się, że zarażony jest lekarz z Grójca, który jeździł karetką pogotowia. Szpitale i karetka zostały odkażone. Pielęgniarka trafiła do szpitala zakaźnego w Radomiu, wcześniej - do momentu wykonania badań - przebywała w izolatce. Jej stan jest stabilny. Oprócz 45-latki i lekarza, zarażonych jest pięciu pracowników szpitala w Nowym Mieście. 

Szpitale pracują normalnie

We wtorek pisaliśmy, że w szpitalu w Radomiu przebywa kierowca autobusu PKS u którego potwierdzono obecność koronawirusa. Mężczyzna wykonywał przejazdy w powiecie grójeckim, jeździł też na trasie pomiędzy Warszawą a Radomiem. Do momentu publikacji tego artykułu, nie było informacji, czy mężczyzna miał kontakt z pielęgniarką. Zarówno szpital w Nowym Mieście, jak i Grójcu pracują normalnie. Nie zarządzono ewakuacji pacjentów. Trwa ustalanie, kto mógł mieć kontakt z zarażonymi.

Koronawirus w Polsce

Do środy, na Mazowszu koronawirusa wykryto u 38 osób. O pierwszym polskim pacjencie zarażonym koronawirusem dowiedzieliśmy się 4 marca. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się koronawirusem w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Mężczyzna wyzdrowiał i 17 marca został wypisany ze szpitala. W piątek Główny Inspektor Sanitarny poinformował też o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane