wawainfo.pl
Karetka

Urząd Wojewódzki w Białymstoku (zdj. ilustracyjne)

Kolejny zespół karetki w kwarantannie. Znów nie dostali informacji o podejrzeniu koronawirusa

16 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Zespół ratowników medycznych z Ochoty musi oczekiwać na wyniki testów na obecność koronawirusa u pacjenta, do którego zostali wezwani. Ze zgłoszenia wynikało, że miał problemy z sercem. Na miejscu okazało się inaczej.

18 godzin w karetce

wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy | O zdarzeniu napisał jeden z ratowników medycznych. - Jestem zespołem Warszawskiego Pogotowia Ratunkowego z kwarantanny czekam wraz z dwoma kolegami z zespołu 18h na wyniki naszego pacjenta, który zataił informację lub dyspozytor poprostu nie zapytał.... KORONA CZY NIE KORONA. Zabawne, że mamy czekać te 18h w karetce. Od pięciu godzin NIKT nie przyszedł zapytać o to czy mamy co jeść i pić. Wyznaczono nam toaletę w budynku - warunki KRYTYCZNE - czytamy we wpisie na Facebooku. Jak dodaje ratownik, gdyby nie koledzy z pogotowia, zespół zostałby bez jedzenia i picia. 

Pacjencie nie oszukuj

- Jesteśmy traktowani jak BYDŁO. Mamy karetkę gdzie mamy żyć do 8 rano. Pozostawieni sami sobie. To my codziennie wsiadamy do karetek aby dawać poczucie bezpieczeństwa, a w razie potrzeby ratować. PACJENCIE NIE OSZUKUJ. DYREKTORZE TRAKTUJ NAS JAK LUDZI. Jak tak dalej pójdzie, zaraz nie będzie komu wsiadać do karetek, bo nikt nie będzie chciał w takich warunkach gdzie nie zabezpieczają nic - napisał jeden z ratowników uwięziony w karetce. 

Zabraknie karetek?

Zdarzenie potwierdza rzecznik warszawskiego pogotowia. - To zespół z Ochoty. Wylądowali na Mokotowie, bo tam było pomieszczenie, w którym mogą poczekać na wyniki badań. Pojechali do pacjenta, u którego z wywiadu nie wynikało, że ma podejrzenie zakażenia. To było wezwanie do pacjenta kardiologicznego. Jeżeli społeczeństwo się nie opamięta, to za chwilę okaże się, że kolejne załogi pójdą na kilkunastogodzinne kwarantanny. A przypomnę, że mamy 850 wyjazdów w ciągu doby - stwierdziła w rozmowie z Wawa Info Elżbieta Weinzieher. To kolejny taki przypadek w ciągu jednego dnia. Rano pisaliśmy o załodze z Ursynowa, która również nie została poinformowana, że jedzie do pacjenta z objawami koronawirusa. W efekcie trzy zespoły karetek zostały uziemione na kilkanaście godzin.(PISALIŚMY O TYM TUTAJ)

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >