Koronawirus w Warszawie. Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, teatry. Jak będzie wyglądała komunikacja miejska?

Autor Mateusz Dolak - 11 Marca 2020
Koronawirus w WarszawieŹródło: ZTM Warszawa

- Będziemy obserwować sytuację i na bieżąco reagować. Nie ma mowy, by zamykać komunikację miejską, dopóki Warszawa nie będzie miastem kwarantanny - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński odpowiedzialny za komunikację w mieście. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Bez kursów szkolnych

Odwołanie zajęć w szkołach i na uczelniach może spowodować spadek osób korzystających z komunikacji miejskiej w stolicy. Wielu warszawiaków w związku z obawami przed zarażeniem koronawirusem zdecydowało pracować zdalnie, lub w dojazdach do pracy przesiadło się do samochodu. Czy w związku z tym organizacja komunikacji miejskiej w stolicy się zmieni? - Nie będzie kursów oznaczonych w rozkładach jako szkolne. Cały czas analizujemy sytuację. Decyzję o ewentualnych zmianach podejmiemy w tym tygodniu. W Warszawie jest ponad 200 linii autobusowych - podkreślił Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Syn wójta gminy Nadarzyn ma koronawirusa. Syn wójta gminy Nadarzyn ma koronawirusa. "Mówili, że to grypa, kazali mu iść do lekarza"Czytaj dalej

Nie ma sensu zatłaczać

Portal wawainfo.pl zapytał, czy ratusz wydał zalecenia w sprawie organizacji komunikacji miejskiej w związku z koronawirusem. - Jeśli okaże się, że ilość pasażerów spadnie, na pewno będziemy reagować. Na razie nie wprowadzamy zmian. Nie ma sensu zatłaczać autobusów, tramwajów i metra. Pamiętajmy, że wiele osób nadal dojeżdża do pracy - powiedział Robert Soszyński. - Musimy dbać o bezpieczeństwo Warszawiaków, dlatego monitorujemy sytuację. Mogę zapewnić, że komunikacja miejska będzie jeździła dopóki Warszawa nie zostanie miastem kwarantanny - dodał Soszyński.

Wyłączone guziki

Przypomnijmy, że w środkach komunikacji miejskiej zmieniono środek do odkażania, a autobusy, tramwaje, metro i skm są czyszczone po każdym zjeździe do zajezdni. W dodatku wyłączono guziki, a kierowcy otwierają wszystkie drzwi, by wietrzyć pojazdy.

Ciało noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców PłońskaCiało noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców PłońskaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Kelnerka uratowała dzieci. Podeszła do stolika i zauważyła twarz dziewczynki
  3. Ochota zyskała połączenie z Mokotowem. Nowy odcinek Woronicza otwarty dla kierowców
  4. Koronawirus. Wszystkie masowe imprezy odwołane
  5. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowie
  6. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów
Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Następny artykuł