wawainfo.pl
Koronawirus w Warszawie

ZTM Warszawa

Koronawirus w Warszawie. Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, teatry. Jak będzie wyglądała komunikacja miejska?

11 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

- Będziemy obserwować sytuację i na bieżąco reagować. Nie ma mowy, by zamykać komunikację miejską, dopóki Warszawa nie będzie miastem kwarantanny - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński odpowiedzialny za komuni

Bez kursów szkolnych

Odwołanie zajęć w szkołach i na uczelniach może spowodować spadek osób korzystających z komunikacji miejskiej w stolicy. Wielu warszawiaków w związku z obawami przed zarażeniem koronawirusem zdecydowało pracować zdalnie, lub w dojazdach do pracy przesiadło się do samochodu. Czy w związku z tym organizacja komunikacji miejskiej w stolicy się zmieni? - Nie będzie kursów oznaczonych w rozkładach jako szkolne. Cały czas analizujemy sytuację. Decyzję o ewentualnych zmianach podejmiemy w tym tygodniu. W Warszawie jest ponad 200 linii autobusowych - podkreślił Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Nie ma sensu zatłaczać 

Portal wawainfo.pl zapytał, czy ratusz wydał zalecenia w sprawie organizacji komunikacji miejskiej w związku z koronawirusem. - Jeśli okaże się, że ilość pasażerów spadnie, na pewno będziemy reagować. Na razie nie wprowadzamy zmian. Nie ma sensu zatłaczać autobusów, tramwajów i metra. Pamiętajmy, że wiele osób nadal dojeżdża do pracy - powiedział Robert Soszyński. - Musimy dbać o bezpieczeństwo Warszawiaków, dlatego monitorujemy sytuację. Mogę zapewnić, że komunikacja miejska będzie jeździła dopóki Warszawa nie zostanie miastem kwarantanny - dodał Soszyński.

Wyłączone guziki

Przypomnijmy, że w środkach komunikacji miejskiej zmieniono środek do odkażania, a autobusy, tramwaje, metro i skm są czyszczone po każdym zjeździe do zajezdni. W dodatku wyłączono guziki, a kierowcy otwierają wszystkie drzwi, by wietrzyć pojazdy. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >