wawainfo.pl > Wiadomości > Nie żyje piąta osoba zakażona koronawirusem. 28 nowych potwierdzonych przypadków
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:25

Nie żyje piąta osoba zakażona koronawirusem. 28 nowych potwierdzonych przypadków

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem
wawainfo.pl

Piąta ofiara śmiertelna

wawainfo.pl - tu znajdziesz najnowsze informacje. | - Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - podało Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie w komunikacie podanym na Twitterze czytamy o 28 nowych osobach, u których testy wykazały chorobę. - Mamy 28 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: siedmiu osób z woj. kujawsko-pomorskiego, sześciu osób z woj. pomorskiego, trzech osób z woj. mazowieckiego, trzech osób z woj. lubelskiego, trzech z woj. śląskiego, dwóch z małopolskiego, dwóch z warmińsko-mazurskiego, jednej z opolskiego i jednej z zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym - dodało MZ. 

Zakażony minister

Jak pisaliśmy, wśród zakażonych jest Minister Środowiska Michał Woś. We wtorek rano prezydent wygłosił oświadczenie. - Pan minister Michał Woś miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem. To wywołało konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z ministrem. Procedury trwają, a ja podjąłem decyzję, że wtorkowa Rada Gabinetowa zostanie odwołana ze względów bezpieczeństwa. Odbyło się to po konsultacjach z Ministrem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz premierem. Rada prawdopodobnie będzie przesunięta na jutro, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta dzisiaj w ciągu dnia. Procedury muszą się zakończyć - powiedział Andrzej Duda. Poniżej możesz obejrzeć całą wypowiedź prezydenta. 

Koronawirus w Polsce

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 205. Pięć osób zmarło, 13 ozdrowiało. Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce wykryto 4 marca u mężczyzny, który przyjechał z Niemiec. Pacjent trafił do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Do wtorkowego poranka obecność koronawirusa wykryto u pacjentów w prawie wszystkich województwach. Ani jednego przypadku nie potwierdzono na Podlasiu. W piątek Główny inspektor Sanitarny poinformował o 13 osobach, które ozdrowiały. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane