Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2020
Zamknięte place zabaw Źródło: Dzielnica Praga-Południe

Z powodu koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, a władze zalecają pozostanie w domu. Zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały odwołane, większość firm pozwoliło swoim pracownikom na pracę zdalną. Okazało się jednak, że nie wszyscy zrozumieli zalecenia.

Dzieci na placach zabaw

www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy | O ile samotne spacery z dala od dużych skupisk ludzi NIE są zakazane, a wręcz zalecane przez lekarzy (tylko dla zdrowych osób niebędących w grupie ryzyka) - to niedopuszczalne jest, by dzieci w dużej grupie korzystały z placów zabaw. Na dzielnicowych forach pojawiły się wpisy zdenerwowanych warszawiaków, którzy przez okno obserwują dzieci bawiące na ślizgawkach, konikach i huśtawkach. Nie brakuje też dorosłych osób, które z powodu zamkniętych siłowni stacjonarnych, postanowiły skorzystać z tych plenerowych.

Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetuPopularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetuCzytaj dalej

Dzielnice wprowadzają zakazy

Mimo, że miasto nie wydało odgórnego zakazu, to sprawą zajęły się władze dzielnic. - W związku z wieloma zgłoszeniami od mieszkańców o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób w grupach po kilkanaście osób, będących w różnym wieku na placach zabaw, zarząd dzielnicy mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, będących w administrowaniu do odwołania. Działania podyktowane są troską przede wszystkim o najmłodszych - czytamy w komunikacie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Jednocześnie zastępca burmistrza dzielnicy wysłał apel do spółdzielni mieszkaniowych o wprowadzenie identycznego zakazu.

Bezpieczeństwo na świeżym powietrzu

Podobne działania podejmują też władze w innych częściach Warszawy. Bielany zachęcają do wysyłania administracjom osiedli plakatów, które powinny zawisnąć na placach zabaw. - Bezpiecznie spędzaj czas na wolnym powietrzu. Od zabawy na zatłoczonym placu zabaw - lepszy jest spacer. Na Twoim osiedlu nie ma plakatu ostrzegającego użytkowników? Wyślij go administracji swojego osiedla - czytamy we wpisie na facebookowym profilu dzielnicy. Do spacerów zamiast zabaw zachęca na swoim profilu również Krzysztof Strzałkowski - burmistrz Woli.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 7 zarażonych osób w jednej rodzinie. Troje już nie żyje, kolejna trójka walczy o życie
  2. Jest sposób na wykrycie koronawirusa w 20 sekund. Włosi już z niego korzystają
  3. Ruszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradni
  4. Koronawirus w Polsce: pacjent "zero" został wyleczony. W środę wyjdzie ze szpitala
  5. Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo, zginął pod kołami tira. Okazało się, że kierowca ciężarówki był nietrzeźwy
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane
Śnieżyca w WarszawieŚnieżyca w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł