wawainfo.pl
Zamknięte place zabaw

Dzielnica Praga-Południe

Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję

18 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Z powodu koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, a władze zalecają pozostanie w domu. Zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały odwołane, większość firm pozwoliło swoim pracownikom na pracę zdalną. Okazało się jednak, że nie wszy

Dzieci na placach zabaw

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy | O ile samotne spacery z dala od dużych skupisk ludzi NIE są zakazane, a wręcz zalecane przez lekarzy (tylko dla zdrowych osób niebędących w grupie ryzyka) - to niedopuszczalne jest, by dzieci w dużej grupie korzystały z placów zabaw. Na dzielnicowych forach pojawiły się wpisy zdenerwowanych warszawiaków, którzy przez okno obserwują dzieci bawiące na ślizgawkach, konikach i huśtawkach. Nie brakuje też dorosłych osób, które z powodu zamkniętych siłowni stacjonarnych, postanowiły skorzystać z tych plenerowych.

Dzielnice wprowadzają zakazy

Mimo, że miasto nie wydało odgórnego zakazu, to sprawą zajęły się władze dzielnic. - W związku z wieloma zgłoszeniami od mieszkańców o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób w grupach po kilkanaście osób, będących w różnym wieku na placach zabaw, zarząd dzielnicy mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, będących w administrowaniu do odwołania. Działania podyktowane są troską przede wszystkim o najmłodszych - czytamy w komunikacie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Jednocześnie zastępca burmistrza dzielnicy wysłał apel do spółdzielni mieszkaniowych o wprowadzenie identycznego zakazu.

Bezpieczeństwo na świeżym powietrzu

Podobne działania podejmują też władze w innych częściach Warszawy. Bielany zachęcają do wysyłania administracjom osiedli plakatów, które powinny zawisnąć na placach zabaw. - Bezpiecznie spędzaj czas na wolnym powietrzu. Od zabawy na zatłoczonym placu zabaw - lepszy jest spacer. Na Twoim osiedlu nie ma plakatu ostrzegającego użytkowników? Wyślij go administracji swojego osiedla - czytamy we wpisie na facebookowym profilu dzielnicy. Do spacerów zamiast zabaw zachęca na swoim profilu również Krzysztof Strzałkowski - burmistrz Woli. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >