wawainfo.pl > Wiadomości > Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:25

Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję

Zamknięte place zabaw
Dzielnica Praga-Południe

Dzieci na placach zabaw

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy | O ile samotne spacery z dala od dużych skupisk ludzi NIE są zakazane, a wręcz zalecane przez lekarzy (tylko dla zdrowych osób niebędących w grupie ryzyka) - to niedopuszczalne jest, by dzieci w dużej grupie korzystały z placów zabaw. Na dzielnicowych forach pojawiły się wpisy zdenerwowanych warszawiaków, którzy przez okno obserwują dzieci bawiące na ślizgawkach, konikach i huśtawkach. Nie brakuje też dorosłych osób, które z powodu zamkniętych siłowni stacjonarnych, postanowiły skorzystać z tych plenerowych.

Dzielnice wprowadzają zakazy

Mimo, że miasto nie wydało odgórnego zakazu, to sprawą zajęły się władze dzielnic. - W związku z wieloma zgłoszeniami od mieszkańców o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób w grupach po kilkanaście osób, będących w różnym wieku na placach zabaw, zarząd dzielnicy mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, będących w administrowaniu do odwołania. Działania podyktowane są troską przede wszystkim o najmłodszych - czytamy w komunikacie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Jednocześnie zastępca burmistrza dzielnicy wysłał apel do spółdzielni mieszkaniowych o wprowadzenie identycznego zakazu.

Bezpieczeństwo na świeżym powietrzu

Podobne działania podejmują też władze w innych częściach Warszawy. Bielany zachęcają do wysyłania administracjom osiedli plakatów, które powinny zawisnąć na placach zabaw. - Bezpiecznie spędzaj czas na wolnym powietrzu. Od zabawy na zatłoczonym placu zabaw - lepszy jest spacer. Na Twoim osiedlu nie ma plakatu ostrzegającego użytkowników? Wyślij go administracji swojego osiedla - czytamy we wpisie na facebookowym profilu dzielnicy. Do spacerów zamiast zabaw zachęca na swoim profilu również Krzysztof Strzałkowski - burmistrz Woli. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane