wawainfo.pl
Kolejka na poczcie

czytelnik

Potężne kolejki na poczcie. Ogromny czas oczekiwania, tłumy stoją na ulicy

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Czytelnicy alarmują nas o ogromnych kolejkach do placówek pocztowych. Przykładem jest oddział na placu Szembeka, gdzie w czwartek oczekiwało około 30 osób. W kolejce stały też osoby starsze, najbardziej narażone na ciężki przebieg koronawiru

Poczta Polska milczy

O sytuację na placu Szembeka zapytaliśmy Justynę Siwek, rzeczniczkę prasową Poczty Polskiej. W mailu poprosiliśmy o wyjaśnienie jakie działania ma zamiar podjąć placówka, aby zmniejszyć długość kolejek. W Warszawie codziennie tworzą się rozległe kilkunastoosobowe rzędy, będące nie lada problemem dla wielu osób starszych, które od lat płacą rachunki, wysyłają listy i paczki. Urząd wprowadził udogodnienia na czas trwania epidemii, jak się jednak okazuje nie dla wszystkich. 

Skrócony czas pracy placówek 

Długie kolejki mogą być spowodowane skróceniem czasu pracy placówek pocztowych. Od poniedziałku do piątku punkty są czynne jedynie przez sześć godzin. Z kolei oddziały, które były całodobowe - funkcjonują od ósmej do dwudziestej.  

Zwiększone środki ostrożności

- W związku z ogłoszonym stanem epidemii, Poczta Polska stosuje zwiększone środki ostrożności. Podjęto szereg działań zmierzających do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i partnerów biznesowych - mówi Justyna Siwek. I zapewnia, że wszyscy pracownicy mający kontakt z klientami zostali wyposażeni w płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Dodatkowo część z nich otrzymała maseczki oraz płyny do dezynfekcji powierzchni. 

W pierwszej kolejności listonosze 

- Zarząd zdecydował o wypłacie dodatkowego świadczenia w wysokości 50 złotych na indywidualny zakup środków ochrony. Otrzymają je pracownicy zatrudnieni na stanowiskach eksploatacyjnych, mający bezpośredni kontakt z klientami i ładunkami pocztowymi - przekazała nam rzeczniczka Poczty Polskiej. W związku z epidemią wstrzymano doręczanie listów oraz paczek pod adresy, gdzie znajdują się osoby objęte kwarantanną. Swoje przesyłki otrzymają dopiero po zakończeniu izolacji. Poczta Polska uruchomiła też możliwość zakupu znaczków, nadawania listów oraz paczek przez internet.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >