wawainfo.pl
Kolejka na poczcie

czytelnik

Potężne kolejki na poczcie. Ogromny czas oczekiwania, tłumy stoją na ulicy

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Czytelnicy alarmują nas o ogromnych kolejkach do placówek pocztowych. Przykładem jest oddział na placu Szembeka, gdzie w czwartek oczekiwało około 30 osób. W kolejce stały też osoby starsze, najbardziej narażone na ciężki przebieg koronawiru

Poczta Polska milczy

O sytuację na placu Szembeka zapytaliśmy Justynę Siwek, rzeczniczkę prasową Poczty Polskiej. W mailu poprosiliśmy o wyjaśnienie jakie działania ma zamiar podjąć placówka, aby zmniejszyć długość kolejek. W Warszawie codziennie tworzą się rozległe kilkunastoosobowe rzędy, będące nie lada problemem dla wielu osób starszych, które od lat płacą rachunki, wysyłają listy i paczki. Urząd wprowadził udogodnienia na czas trwania epidemii, jak się jednak okazuje nie dla wszystkich. 

Skrócony czas pracy placówek 

Długie kolejki mogą być spowodowane skróceniem czasu pracy placówek pocztowych. Od poniedziałku do piątku punkty są czynne jedynie przez sześć godzin. Z kolei oddziały, które były całodobowe - funkcjonują od ósmej do dwudziestej.  

Zwiększone środki ostrożności

- W związku z ogłoszonym stanem epidemii, Poczta Polska stosuje zwiększone środki ostrożności. Podjęto szereg działań zmierzających do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i partnerów biznesowych - mówi Justyna Siwek. I zapewnia, że wszyscy pracownicy mający kontakt z klientami zostali wyposażeni w płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Dodatkowo część z nich otrzymała maseczki oraz płyny do dezynfekcji powierzchni. 

W pierwszej kolejności listonosze 

- Zarząd zdecydował o wypłacie dodatkowego świadczenia w wysokości 50 złotych na indywidualny zakup środków ochrony. Otrzymają je pracownicy zatrudnieni na stanowiskach eksploatacyjnych, mający bezpośredni kontakt z klientami i ładunkami pocztowymi - przekazała nam rzeczniczka Poczty Polskiej. W związku z epidemią wstrzymano doręczanie listów oraz paczek pod adresy, gdzie znajdują się osoby objęte kwarantanną. Swoje przesyłki otrzymają dopiero po zakończeniu izolacji. Poczta Polska uruchomiła też możliwość zakupu znaczków, nadawania listów oraz paczek przez internet.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >