Potężne kolejki na poczcie. Ogromny czas oczekiwania, tłumy stoją na ulicy

Autor Karolina Kraushar - 27 Marca 2020
Kolejka na poczcieŹródło: czytelnik

Czytelnicy alarmują nas o ogromnych kolejkach do placówek pocztowych. Przykładem jest oddział na placu Szembeka, gdzie w czwartek oczekiwało około 30 osób. W kolejce stały też osoby starsze, najbardziej narażone na ciężki przebieg koronawirusa. Poczta Polska milczy w tej sprawie.

Poczta Polska milczy

O sytuację na placu Szembeka zapytaliśmy Justynę Siwek, rzeczniczkę prasową Poczty Polskiej. W mailu poprosiliśmy o wyjaśnienie jakie działania ma zamiar podjąć placówka, aby zmniejszyć długość kolejek. W Warszawie codziennie tworzą się rozległe kilkunastoosobowe rzędy, będące nie lada problemem dla wielu osób starszych, które od lat płacą rachunki, wysyłają listy i paczki. Urząd wprowadził udogodnienia na czas trwania epidemii, jak się jednak okazuje nie dla wszystkich.

Skrócony czas pracy placówek

Długie kolejki mogą być spowodowane skróceniem czasu pracy placówek pocztowych. Od poniedziałku do piątku punkty są czynne jedynie przez sześć godzin. Z kolei oddziały, które były całodobowe - funkcjonują od ósmej do dwudziestej.

Kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa. Nie żyją dwie osoby ze szpitala w WarszawieKolejne ofiary śmiertelne koronawirusa. Nie żyją dwie osoby ze szpitala w WarszawieCzytaj dalej

Zwiększone środki ostrożności

- W związku z ogłoszonym stanem epidemii, Poczta Polska stosuje zwiększone środki ostrożności. Podjęto szereg działań zmierzających do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i partnerów biznesowych - mówi Justyna Siwek. I zapewnia, że wszyscy pracownicy mający kontakt z klientami zostali wyposażeni w płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Dodatkowo część z nich otrzymała maseczki oraz płyny do dezynfekcji powierzchni.

W pierwszej kolejności listonosze

- Zarząd zdecydował o wypłacie dodatkowego świadczenia w wysokości 50 złotych na indywidualny zakup środków ochrony. Otrzymają je pracownicy zatrudnieni na stanowiskach eksploatacyjnych, mający bezpośredni kontakt z klientami i ładunkami pocztowymi - przekazała nam rzeczniczka Poczty Polskiej. W związku z epidemią wstrzymano doręczanie listów oraz paczek pod adresy, gdzie znajdują się osoby objęte kwarantanną. Swoje przesyłki otrzymają dopiero po zakończeniu izolacji. Poczta Polska uruchomiła też możliwość zakupu znaczków, nadawania listów oraz paczek przez internet.

24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu badają koronawirusa. Ogromny podziw dla pracowników laboratorium24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu badają koronawirusa. Ogromny podziw dla pracowników laboratoriumCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Awantury, interwencje policji, opóźnienia. Kierowcy i motorniczowie wypraszali pasażerów z pojazdów
  4. Warszawiacy masowo oddają krew. Ogromne kolejki do stacji krwiodawstwa
  5. Tragedia na Mazowszu. Młoda matka opiekowała się dziećmi. 3-latek oddalił się, wpadł do stawu. Nie żyje
  6. Przygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojsko
Prokuratura: lekarz i jego syn powinni być na kwarantannie, przyjmowali pacjentów w szpitaluProkuratura: lekarz i jego syn powinni być na kwarantannie, przyjmowali pacjentów w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News