wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Drinki dla zaszczepionych. Tak promuje się jedna z warszawskich restauracji
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:27

Drinki dla zaszczepionych. Tak promuje się jedna z warszawskich restauracji

Koktajl
PEXELS/pixabay

"Cocktail dla zaszczepionych" - znana restauracja w Warszawie w ten sposób reklamuje swoje menu. Promocyjny post wywołał lawinę komentarzy. Pojawiły się oskarżenia o dyskryminację.

Niewinny pomysł

Restauracja ORZO w Warszawie ogłosiła na swoich kanałach social media, że podaje darmowe drinki do zamówień każdemu, kto okaże dowód szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Restauracja w ten sposób chce promować ogólnopolską akcję „Szczepmy się – zostańmy przy stole”, która ma na celu wyrażenie wdzięczności zaszczepionym gościom, dzięki którym widmo jesiennego lockdownu oddala się.

Dyskryminacja?

Kwestia masowych szczepień przeciwko Covid-19 od początku budziła kontrowersje, dlatego śmiały pomysł popularnej knajpy nie spodobał się wszystkim dotychczasowym klientom. Facebookowy post wywołał burzę w sekcji komentarzy.

Padły mocne słowa. Od „Już nigdy tutaj nie przyjdę”, po oskarżenia sugerujące segregację gości „Niezaszczepieni to jacyś gorsi?” - pyta jedna z użytkowniczek.

Wątpliwości części odbiorców posta budzi kwestia pokazywania osobom trzecim tj. kelnerom i barmanom dowodu szczepienia, jako naruszanie prywatności i wgląd do medycznych danych wrażliwych. "To się kwalifikuje do prokuratury" - pisze Agata.

Wyraz wdzięczności

Agnieszka Hexel w rozmowie dla horecanet.pl prostuje: "ORZO nie segreguje gości i nie nakłada żadnych zakazów. (...) Koktajl prezentowy to jedynie wyraz wdzięczności wobec osób, które zdecydowały się zaszczepić".

Na Facebooku pojawiło się też wielu entuzjastów pomysłu, co z pewnością ucieszyło właścicieli restauracji. "Nie zrażajcie się bólem zadków u foliarzy, róbcie swoje" albo "Super, czy rachunek będzie można uregulować płacąc czipem?".

Liczba wykonanych szczepień przeciwko koronawirusowi z 17 czerwca to 25 482 985.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, www.horecanet.pl Zdjęcie główne: PEXELS/pixabay