wawainfo.pl
Żartował, że jest zakażony koronawirusem

Pixabay

Poszedł do banku, straszył, że ma koronawirusa. Na miejsce wezwano pogotowie, prawda wyszła na jaw

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Mężczyzna przyszedł do banku i poinformował kasjerkę, że jest zarażony koronawirusem. Skłamał. Policjanci będą wnioskować o najwyższy wymiar kary.

Skłamał, że ma koronawirusa

W banku na terenie powiatu sochaczewskiego pojawił się mężczyzna pod wpływem alkoholu. Wychodząc z placówki powiedział kasjerce, że jest zarażony koronawirusem. Chwilę później uciekł z budynku. Pracownicy na miejsce wezwali policję oraz karetkę pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali sochaczewianina niedaleko banku. 

Na widok funkcjonariuszy zmienił zdanie 

W czasie rozmowy z policją 67-latek zaprzeczył, że jest zakażony koronawirusem, ale kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia zmienił zdanie i powiedział sanitariuszom, że jest jednak chory. Mężczyzna został przetransportowany specjalną karetką do szpitala, gdzie wykluczono u niego zakażenie SARS-CoV-2. Przez cały czas kiedy przebywał w szpitalu zachowywał się agresywnie. Z placówki trafił prosto do aresztu.

Żarty się skończyły

Jak podaje policja, mężczyznę spotkają konsekwencje w związku z jego zachowaniem. Odpowie za nieuzasadnioną interwencję służb. Żartownisiowi z Sochaczewa grozi areszt i grzywna do 1500 złotych. Sąd może również orzec dodatkową karę finansową do 1000 złotych. 

Nie pierwszy taki przypadek 

Wcześniej, do komendy w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że jej matka jest zakażona koronawirusem. Nie powiedziała jednak, gdzie przebywa chora kobieta. Służby szybko ustaliły adres. Przygotowani do akcji, ubrani w ochronne kombinezony pojechali na miejsce wezwania. W drzwiach stanęła kobieta od wielu lat zmagająca się schorzeniami układu oddechowego, nie będąca jednak zarażona SARS-CoV-2. Fałszywe zawiadomienie złożyła nietrzeźwa córka kobiety. Teraz grożą jej konsekwencje.

Policja ostrzega 

Policja ostrzega, że nie będzie pobłażać takiemu zachowaniu. Każda osoba, która wprowadzi funkcjonariuszy w błąd i wywoła niepotrzebne czynności, będzie musiała liczyć się z przykrymi konsekwencjami swojego zachowania.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >