wawainfo.pl
Żartował, że jest zakażony koronawirusem

Pixabay

Poszedł do banku, straszył, że ma koronawirusa. Na miejsce wezwano pogotowie, prawda wyszła na jaw

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Mężczyzna przyszedł do banku i poinformował kasjerkę, że jest zarażony koronawirusem. Skłamał. Policjanci będą wnioskować o najwyższy wymiar kary.

Skłamał, że ma koronawirusa

W banku na terenie powiatu sochaczewskiego pojawił się mężczyzna pod wpływem alkoholu. Wychodząc z placówki powiedział kasjerce, że jest zarażony koronawirusem. Chwilę później uciekł z budynku. Pracownicy na miejsce wezwali policję oraz karetkę pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali sochaczewianina niedaleko banku. 

Na widok funkcjonariuszy zmienił zdanie 

W czasie rozmowy z policją 67-latek zaprzeczył, że jest zakażony koronawirusem, ale kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia zmienił zdanie i powiedział sanitariuszom, że jest jednak chory. Mężczyzna został przetransportowany specjalną karetką do szpitala, gdzie wykluczono u niego zakażenie SARS-CoV-2. Przez cały czas kiedy przebywał w szpitalu zachowywał się agresywnie. Z placówki trafił prosto do aresztu.

Żarty się skończyły

Jak podaje policja, mężczyznę spotkają konsekwencje w związku z jego zachowaniem. Odpowie za nieuzasadnioną interwencję służb. Żartownisiowi z Sochaczewa grozi areszt i grzywna do 1500 złotych. Sąd może również orzec dodatkową karę finansową do 1000 złotych. 

Nie pierwszy taki przypadek 

Wcześniej, do komendy w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że jej matka jest zakażona koronawirusem. Nie powiedziała jednak, gdzie przebywa chora kobieta. Służby szybko ustaliły adres. Przygotowani do akcji, ubrani w ochronne kombinezony pojechali na miejsce wezwania. W drzwiach stanęła kobieta od wielu lat zmagająca się schorzeniami układu oddechowego, nie będąca jednak zarażona SARS-CoV-2. Fałszywe zawiadomienie złożyła nietrzeźwa córka kobiety. Teraz grożą jej konsekwencje.

Policja ostrzega 

Policja ostrzega, że nie będzie pobłażać takiemu zachowaniu. Każda osoba, która wprowadzi funkcjonariuszy w błąd i wywoła niepotrzebne czynności, będzie musiała liczyć się z przykrymi konsekwencjami swojego zachowania.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >