Poszedł do banku, straszył, że ma koronawirusa. Na miejsce wezwano pogotowie, prawda wyszła na jaw

Autor Karolina Kraushar - 24 Marca 2020
Żartował, że jest zakażony koronawirusem Źródło: Pixabay

Mężczyzna przyszedł do banku i poinformował kasjerkę, że jest zarażony koronawirusem. Skłamał. Policjanci będą wnioskować o najwyższy wymiar kary.

Skłamał, że ma koronawirusa

W banku na terenie powiatu sochaczewskiego pojawił się mężczyzna pod wpływem alkoholu. Wychodząc z placówki powiedział kasjerce, że jest zarażony koronawirusem. Chwilę później uciekł z budynku. Pracownicy na miejsce wezwali policję oraz karetkę pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali sochaczewianina niedaleko banku.

Na widok funkcjonariuszy zmienił zdanie

W czasie rozmowy z policją 67-latek zaprzeczył, że jest zakażony koronawirusem, ale kiedy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia zmienił zdanie i powiedział sanitariuszom, że jest jednak chory. Mężczyzna został przetransportowany specjalną karetką do szpitala, gdzie wykluczono u niego zakażenie SARS-CoV-2. Przez cały czas kiedy przebywał w szpitalu zachowywał się agresywnie. Z placówki trafił prosto do aresztu.

Koronawirus atakuje Polskę. Rząd wprowadza ogromne ograniczenia i kolejne zakazyKoronawirus atakuje Polskę. Rząd wprowadza ogromne ograniczenia i kolejne zakazyCzytaj dalej

Żarty się skończyły

Jak podaje policja, mężczyznę spotkają konsekwencje w związku z jego zachowaniem. Odpowie za nieuzasadnioną interwencję służb. Żartownisiowi z Sochaczewa grozi areszt i grzywna do 1500 złotych. Sąd może również orzec dodatkową karę finansową do 1000 złotych.

Nie pierwszy taki przypadek

Wcześniej, do komendy w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że jej matka jest zakażona koronawirusem. Nie powiedziała jednak, gdzie przebywa chora kobieta. Służby szybko ustaliły adres. Przygotowani do akcji, ubrani w ochronne kombinezony pojechali na miejsce wezwania. W drzwiach stanęła kobieta od wielu lat zmagająca się schorzeniami układu oddechowego, nie będąca jednak zarażona SARS-CoV-2. Fałszywe zawiadomienie złożyła nietrzeźwa córka kobiety. Teraz grożą jej konsekwencje.

Zwolnienia, redukcje kosztów, zamknięte firmy. Koronawirus dopadł przedsiębiorców. Apel o pomocZwolnienia, redukcje kosztów, zamknięte firmy. Koronawirus dopadł przedsiębiorców. Apel o pomocCzytaj dalej

Policja ostrzega

Policja ostrzega, że nie będzie pobłażać takiemu zachowaniu. Każda osoba, która wprowadzi funkcjonariuszy w błąd i wywoła niepotrzebne czynności, będzie musiała liczyć się z przykrymi konsekwencjami swojego zachowania.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  3. Rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane
  4. Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem. To kolejna ofiara, jego stan był ciężki, zmarł w szpitalu
  5. Koronawirus atakuje Polskę. Rząd wprowadza ogromne ograniczenia i kolejne zakazy
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika
IMGW wydało pilne alerty pogodowe. Alam już obowiązuje, konieczna jest ostrożnośćIMGW wydało pilne alerty pogodowe. Alam już obowiązuje, konieczna jest ostrożnośćCzytaj dalej

Następny artykuł