wawainfo.pl
Weekendowy rozkład ZTM

ZTM

Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Ratusz obrywa od pasażerów za wprowadzenie weekendowych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w Warszawie. Od rana obserwujemy wysyp komentarzy, które krytykują tę decyzję. Ludzie są wściekli, a na dowód wysyłają zdjęcia zatłoc

Weekendowy rozkład w poniedziałek

Po tym jak zamknięto szkoły i uczelnie, a wielu warszawiaków dostało możliwość pracy z domu, ilość pasażerów w komunikacji miejskiej spadła. Miasto przeprowadziło badania i stwierdziło, że w związku z mniejszym zainteresowaniem transportem publicznym wprowadzi rozkład jazdy, który zwykle obowiązuje w soboty. Poniedziałek był pierwszym dniem, kiedy zaczęły obowiązywać zmiany. Okazało się zupełnie inaczej niż przewidywało miasto. 

"Czy Pan sam się tym przemieszcza?"

"Takie mamy pierwsze efekty nabijania liczby zakażonych przez prezydenta Trzaskowskiego", "Metro Trocka dziś rano. Na pewno ten autobus nie jest pełny, ale do pustego też mu daleko.Te zmiany w komunikacji to igranie z ogniem", "Jest źle. Panie prezydencie Trzaskowski proszę cofnąć tę decyzję, zanim staniemy się drugim Bergamo. Wiem, że będzie drożej, ale życie nie ma ceny" "Naraża Pan moją rodzinę i innych mieszkańców na zakażenie zarazą, czy pan SAM też się w tych zatłoczonych pojazdach przemieszcza?" - to tylko przyklady ogromnej liczby komentarzy, które pojawiły się w sieci. 

Miało nie być zmian

Kiedy w połowie marca informowaliśmy o zamknięciu szkół, rozmawialiśmy też z wiceprezydentem stolicy odpowiedzialnym za komunikację. Zastępca Rafała Trzaskowskiego zapewniał, że z rozkładów znikną tylko kursy szkolne.  - Nie ma sensu zatłaczać autobusów, tramwajów i metra - mówił w rozmowie z wawainfo.pl Robert Soszyński. - Musimy dbać o bezpieczeństwo Warszawiaków, dlatego monitorujemy sytuację. Mogę zapewnić, że komunikacja miejska będzie jeździła, dopóki Warszawa nie zostanie miastem kwarantanny - podkreślał Soszyński. 

Pomiary z 14 linii

Kiedy w sieci zawrzało, rzeczniczka ratusza poinformowała, że na 20 węzłach przesiadkowych pojawili się obserwatorzy, a miasto wprowadzi korekty w rozkładach. - Na bieżąco monitorujemy sytuację. Pierwsze korekty: od dzisiaj linia 707 - zostały wprowadzone autobusy przegubowe. Od jutra, linie 500 i 190 będą jeździły we wcześniejszym szczycie porannym, tj. przed godz. 6.00 - napisała na Twitterze Karolina Gałecka. W kolejnym komunikacie poinformowała, że pomiary z 14 linii autobusowych wykonanych pomiędzy 6 a 10 wykazały udział 22 proc. pasażerów w porównaniu z dniem 3 lutego.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >