wawainfo.pl
Weekendowy rozkład ZTM

ZTM

Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Ratusz obrywa od pasażerów za wprowadzenie weekendowych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w Warszawie. Od rana obserwujemy wysyp komentarzy, które krytykują tę decyzję. Ludzie są wściekli, a na dowód wysyłają zdjęcia zatłoc

Weekendowy rozkład w poniedziałek

Po tym jak zamknięto szkoły i uczelnie, a wielu warszawiaków dostało możliwość pracy z domu, ilość pasażerów w komunikacji miejskiej spadła. Miasto przeprowadziło badania i stwierdziło, że w związku z mniejszym zainteresowaniem transportem publicznym wprowadzi rozkład jazdy, który zwykle obowiązuje w soboty. Poniedziałek był pierwszym dniem, kiedy zaczęły obowiązywać zmiany. Okazało się zupełnie inaczej niż przewidywało miasto. 

"Czy Pan sam się tym przemieszcza?"

"Takie mamy pierwsze efekty nabijania liczby zakażonych przez prezydenta Trzaskowskiego", "Metro Trocka dziś rano. Na pewno ten autobus nie jest pełny, ale do pustego też mu daleko.Te zmiany w komunikacji to igranie z ogniem", "Jest źle. Panie prezydencie Trzaskowski proszę cofnąć tę decyzję, zanim staniemy się drugim Bergamo. Wiem, że będzie drożej, ale życie nie ma ceny" "Naraża Pan moją rodzinę i innych mieszkańców na zakażenie zarazą, czy pan SAM też się w tych zatłoczonych pojazdach przemieszcza?" - to tylko przyklady ogromnej liczby komentarzy, które pojawiły się w sieci. 

Miało nie być zmian

Kiedy w połowie marca informowaliśmy o zamknięciu szkół, rozmawialiśmy też z wiceprezydentem stolicy odpowiedzialnym za komunikację. Zastępca Rafała Trzaskowskiego zapewniał, że z rozkładów znikną tylko kursy szkolne.  - Nie ma sensu zatłaczać autobusów, tramwajów i metra - mówił w rozmowie z wawainfo.pl Robert Soszyński. - Musimy dbać o bezpieczeństwo Warszawiaków, dlatego monitorujemy sytuację. Mogę zapewnić, że komunikacja miejska będzie jeździła, dopóki Warszawa nie zostanie miastem kwarantanny - podkreślał Soszyński. 

Pomiary z 14 linii

Kiedy w sieci zawrzało, rzeczniczka ratusza poinformowała, że na 20 węzłach przesiadkowych pojawili się obserwatorzy, a miasto wprowadzi korekty w rozkładach. - Na bieżąco monitorujemy sytuację. Pierwsze korekty: od dzisiaj linia 707 - zostały wprowadzone autobusy przegubowe. Od jutra, linie 500 i 190 będą jeździły we wcześniejszym szczycie porannym, tj. przed godz. 6.00 - napisała na Twitterze Karolina Gałecka. W kolejnym komunikacie poinformowała, że pomiary z 14 linii autobusowych wykonanych pomiędzy 6 a 10 wykazały udział 22 proc. pasażerów w porównaniu z dniem 3 lutego.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >