wawainfo.pl
Hulajnogi elektryczne w walce z koronawirusem

Cybularny - CC0

Hulajnogi elektryczne zniknęły z ulic Warszawy. "Hive" chce przekazać je służbom

3 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Firma Hive chce przekazać kilkaset elektrycznych hulajnóg służbom. Jak powiedział Łukasz Gontarek- trwają rozmowy z ratuszem, policją oraz strażą miejską. Jednoślady miałyby zostać udostępnione służbom bezpłatnie. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnow

Hulajnogi w Warszawie

Rozporządzenie wydane pod koniec marca wprowadziło kolejne obostrzenia dotyczące poruszania się po mieście oraz korzystania z terenów zielonych. Zamknięte zostały publiczne tereny zielone, bulwary oraz plaże. (Więcej pisaliśmy tutaj:Jedna czwarta terenów w stolicy zamknięta). Zgodnie z wytycznymi zawieszono funkcjonowanie Warszawskiego Roweru Publicznego. Nowe zasady nie mówią nic o hulajnogach elektrycznych, ale niektóre firmy same zabrały swoje pojazdy z ulic. - Nasza firma zabrała hulajnogi w połowie marca. Przez pierwsze 10 dni miesiąca zauważyliśmy, że zainteresowanie spada, dlatego przenieśliśmy pojazdy do magazynów - poiwedział Łukasz Gontarek z firmy "Hive".

Hulajnogi w słusznej sprawie 

Operator hulajnóg proponuje, by wykorzystać te pojazdy w walce z koronawirusem. - Tam gdzie mogliśmy zapytaliśmy, czy nasze hulajnogi będą potrzebne. Obecnie trwają rozmowy z policją, strażą miejską i miastem. Na razie są to luźne propozycje, ale wskazaliśmy, że jesteśmy gotowi aby pomóc - zapewnia Łukasz Gontarek. Wszystko po to, aby w tym niezwykle trudnym czasie pomóc służbom, które od początku epidemii codziennie starają się zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. 

Czy hulajnogi wrócą po epidemii?

Jak przekazał nam Łukasz Gontarek firma ostatnie tygodnie poświęciła na maksymalne ograniczenie kosztów. - Jesteśmy w stanie przeczekać całą przerwę. Zdajemy sobie sprawę, że popyt na hulajnogi od razu nie wróci, ale dla nas celem jest długofalowe wspieranie miast - podsumował przedstawiciel Hive.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >