wawainfo.pl
Hulajnogi elektryczne w walce z koronawirusem

Cybularny - CC0

Hulajnogi elektryczne zniknęły z ulic Warszawy. "Hive" chce przekazać je służbom

3 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Firma Hive chce przekazać kilkaset elektrycznych hulajnóg służbom. Jak powiedział Łukasz Gontarek- trwają rozmowy z ratuszem, policją oraz strażą miejską. Jednoślady miałyby zostać udostępnione służbom bezpłatnie. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnow

Hulajnogi w Warszawie

Rozporządzenie wydane pod koniec marca wprowadziło kolejne obostrzenia dotyczące poruszania się po mieście oraz korzystania z terenów zielonych. Zamknięte zostały publiczne tereny zielone, bulwary oraz plaże. (Więcej pisaliśmy tutaj:Jedna czwarta terenów w stolicy zamknięta). Zgodnie z wytycznymi zawieszono funkcjonowanie Warszawskiego Roweru Publicznego. Nowe zasady nie mówią nic o hulajnogach elektrycznych, ale niektóre firmy same zabrały swoje pojazdy z ulic. - Nasza firma zabrała hulajnogi w połowie marca. Przez pierwsze 10 dni miesiąca zauważyliśmy, że zainteresowanie spada, dlatego przenieśliśmy pojazdy do magazynów - poiwedział Łukasz Gontarek z firmy "Hive".

Hulajnogi w słusznej sprawie 

Operator hulajnóg proponuje, by wykorzystać te pojazdy w walce z koronawirusem. - Tam gdzie mogliśmy zapytaliśmy, czy nasze hulajnogi będą potrzebne. Obecnie trwają rozmowy z policją, strażą miejską i miastem. Na razie są to luźne propozycje, ale wskazaliśmy, że jesteśmy gotowi aby pomóc - zapewnia Łukasz Gontarek. Wszystko po to, aby w tym niezwykle trudnym czasie pomóc służbom, które od początku epidemii codziennie starają się zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. 

Czy hulajnogi wrócą po epidemii?

Jak przekazał nam Łukasz Gontarek firma ostatnie tygodnie poświęciła na maksymalne ograniczenie kosztów. - Jesteśmy w stanie przeczekać całą przerwę. Zdajemy sobie sprawę, że popyt na hulajnogi od razu nie wróci, ale dla nas celem jest długofalowe wspieranie miast - podsumował przedstawiciel Hive.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >