Jedna czwarta terenów w stolicy zamknięta. Nieczynne parki, lasy, bulwary, wyłączone Veturilo

Autor Karolina Kraushar - 1 Kwietnia 2020
Miasto zamknęło tereny zieloneŹródło: Piotr Molecki/ East News

Pierwszego kwietnia w Warszawie zamknięto parki, skwery i bulwary. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Tereny zielone pozostaną niedostępne dla mieszkańców do odwołania. Zawieszono również możliwość korzystania z rowerów miejskich.

Zamknięcie terenów zielonych

Kolejne miejsca zostają wyłączone z użytku. Warszawiacy otrzymali zakaz przebywania na plażach, bulwarach, promenadach, w parkach, ogrodach botanicznych i zoologicznych. - W trosce o zdrowie, mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Stołeczne lasy również będą niedostępne dla spacerujących - przekazała Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrówKobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrówCzytaj dalej

Kontrole sprawuje straż miejska

Ponad 25 procent powierzchni Warszawy zajmują: zieleńce, parki, ogrody działkowe, obszary łęgów oraz lasy miejskie. 1 kwietnia zostały wyłączone z użytku publicznego. Na czas epidemii miasto zamknęło tereny o łącznej powierzchni 9,42 hektarów. Na plażach i bulwarach pojawiły się plakaty informacyjne o zakazie wstępu. Tereny objęte obostrzeniami kontrolowane są przez straż miejską.

Zakaz korzystania z Veturilo

Kolejne ograniczenie jakie wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa dotyczy zakazu korzystania z rowerów miejskich. Zgodnie ze wskazaniami rządu, Zarząd Dróg Miejskich polecił firmie Nextbike Polska - operatorowi systemu Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo - zawieszenie funkcjonowania. Zakaz korzystania z rowerów miejskich ma potrwać co najmniej do 11 kwietnia. Do tego czasu terminale zostaną wyłączone, a rowery zablokowane na stacjach. Na każdym z pojazdów znajduje się informacja o zawieszeniu systemu. Wyjątek stanowią rowery elektryczne, które na ten czas przewieziono do magazynu.

Mieszkańcy Mokotowa zostali bez ciepłej wody. Odcięto dostawy na kilku ulicachMieszkańcy Mokotowa zostali bez ciepłej wody. Odcięto dostawy na kilku ulicachCzytaj dalej

Rowerowy Maj nie odbędzie się

Tegoroczna edycja kampanii Rowerowy Maj w Warszawie nie odbędzie się. Jest to wynik obecnej sytuacji epidemii oraz zamknięcia szkół. Jak zapewnia ratusz miasto nie rezygnuje z działań na rzecz zrównoważonej mobilności w szkołach i przedszkolach. - Obecnie trwają przygotowania do realizacji projektu „Wiaty rowerowe przy szkołach” w ramach budżetu obywatelskiego. Oprócz tego, jak co roku, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich planują przekazać do szkół i przedszkoli kolejnych kilkaset stojaków rowerowych - informuje rzeczniczka Karolina Gałecka.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Mężczyzna na kwarantannie chciał skoczyć z balkonu. Służby w kombinezonach próbowały go powstrzymać
  4. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie
  5. Spowiedź w czasach koronawirusa. Ksiądz z Warszawy znalazł na to sposób
  6. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk
Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"Czytaj dalej

Następny artykuł