wawainfo.pl
Miasto zamknęło tereny zielone

Piotr Molecki/ East News

Jedna czwarta terenów w stolicy zamknięta. Nieczynne parki, lasy, bulwary, wyłączone Veturilo

1 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Pierwszego kwietnia w Warszawie zamknięto parki, skwery i bulwary. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Tereny zielone pozostaną niedostępne dla mieszkańców do odwołania. Zawieszono również możliwość korzystania z row

Zamknięcie terenów zielonych 

Kolejne miejsca zostają wyłączone z użytku. Warszawiacy otrzymali zakaz przebywania na plażach, bulwarach,  promenadach, w parkach, ogrodach botanicznych i zoologicznych. - W trosce o zdrowie, mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Stołeczne lasy również będą niedostępne dla spacerujących - przekazała Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Kontrole sprawuje straż miejska 

Ponad 25 procent powierzchni Warszawy zajmują: zieleńce, parki, ogrody działkowe, obszary łęgów oraz lasy miejskie. 1 kwietnia zostały wyłączone z użytku publicznego. Na czas epidemii miasto zamknęło tereny o łącznej powierzchni 9,42 hektarów. Na plażach i bulwarach pojawiły się plakaty informacyjne o zakazie wstępu. Tereny objęte obostrzeniami kontrolowane są przez straż miejską.

Zakaz korzystania z Veturilo

Kolejne ograniczenie jakie wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa dotyczy zakazu korzystania z rowerów miejskich. Zgodnie ze wskazaniami rządu, Zarząd Dróg Miejskich polecił firmie Nextbike Polska - operatorowi systemu Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo - zawieszenie funkcjonowania. Zakaz korzystania z rowerów miejskich ma potrwać co najmniej do 11 kwietnia. Do tego czasu terminale zostaną wyłączone, a rowery zablokowane na stacjach. Na każdym z pojazdów znajduje się informacja o zawieszeniu systemu. Wyjątek stanowią rowery elektryczne, które na ten czas przewieziono do magazynu. 

Rowerowy Maj nie odbędzie się

Tegoroczna edycja kampanii Rowerowy Maj w Warszawie nie odbędzie się. Jest to wynik obecnej sytuacji epidemii oraz zamknięcia szkół. Jak zapewnia ratusz miasto nie rezygnuje z działań na  rzecz zrównoważonej mobilności w szkołach i przedszkolach. - Obecnie trwają przygotowania do realizacji projektu „Wiaty rowerowe przy szkołach” w ramach budżetu obywatelskiego. Oprócz tego, jak co roku, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich planują przekazać do szkół i przedszkoli kolejnych kilkaset stojaków rowerowych - informuje rzeczniczka Karolina Gałecka.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >