wawainfo.pl > Pogoda Warszawa

Pogoda Warszawa

Prognoza pogody dla Warszawy i Mazowsza

sms rcb
16.06.2022 02:02 RCB przesłało ważny SMS. Należy się przygotować

RCB ponownie rozesłało do mieszkańców Warszawy SMS-y z ostrzeżeniem. Przekazano, że należy się przygotować na ostre nawałnice w mieście i jego okolicach. W niektórych częściach Warszawy i Mazowsza pada od samego rana.

Ogromna ulewa nad Warszawą
16.06.2022 02:02 Burza nad Warszawą przyniosła kolejne podtopienia. Tunel PKP Włochy pod wodą

Drogi i tunele znalazły się pod wodą. Intensywne opady i burza dosłownie spraliżowały Warszawę. Warszawa płynie pic.twitter.com/FsO8VRN5SC— Wawa Info (@wawa_info) July 16, 2021 Tunel PKP Włochy został zalany. Auta brodzą w wodzie, która utrudnia bezpieczne poruszanie się.Lepiej nie jest również w innych częściach Warszawy. Ulica Chrobrego na Włochach również znalazła się pod wodą. >Zespół prasowy stołęcznej policji potwierdza, że sytuacja na drogach jest bardzo poważna. Główne ulice są zalane.- Jest kilka miejsc, gdzie zalane są ulice. Jest to głównie Trasa Siekierkowska, Prymasa Tysiąclecia, Powstańców Śląskich, Grójecka. W miarę możliwości jedziemy tam, docieramy na miejsce i działamy - przekazała pani Wysocka z zespołu prasowego warszawskiej policji.

Pilne
13.06.2022 02:02 Mieszkańcy Mazowsza dostają SMS-em alert RCB

Przed nami kolejne godziny, w których pogoda da nam się we znaki. Mieszkańcy Mazowsza otrzymują właśnie specjalne SMS-y ostrzegające o niebezpiecznych warunkach pogodowych.Kolejnych kilkanaście godzin upłynie pod znakiem bardzo silnego wiatru, który, niestety, może wyrządzić poważne szkody. Należy zadbać o to, aby wszystkie cenne rzeczy przetrzymywane na balkonach były odpowiednio zabezpieczone.- Uwaga! Dzis, w nocy i jutro silny wiatr (01/02.12). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy - czytamy w SMS-ie, który otrzymaliśmy od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.>

Upały II stopnia
19.03.2022 03:38 Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Prognoza pogody na najbliższy weekend nie pozostawia złudzeń. Instytut Meteorologii ostrzega przed realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia upałami II stopnia. IMGW twierdzi, ze na Mazowszu pogoda będzie wręcz niebezpieczna. Wysokie temperatury nadejdą w piątek (do 29°C), ale dopiero w sobotę (19.06) od godzin porannych pogoda będzie wręcz upalna.Temperatury w weekend będą wahać się między 29, a nawet 32 stopniami Celsjusza w cieniu, na slońcu te wartości będą jeszcze większe. Zagrożenie upałami, według pomiarów IMGW będzie trwało nawet do wtorku 22.06.

Śnieżyca
19.03.2022 03:36 IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

W ostatni weekend listopada spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Jak ostrzega IMGW warunki na drogach mogą być trudne - będzie ślisko. Z piątku na sobotę opady śniegu przesuną się z południa Polski nad Mazowsze. Jak informuje IMGW - miejscami spadnie do 10 cm śniegu.- Już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. Opady te w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie - informuje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.W sobotę zrobi się też chłodniej, temperatura minimalna będzie się wahać od -2 stopni do +2 stopni Celsjusza. Maksymalnie termometry wskażą +2 stopnie. Jedynie w niedzielę na wschodzie kraju temperatura może wzrosnąć do 6 stopni na plusie.Jak ostrzega IMGW, od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek miejscami topniejący śnieg może zamarzać. Z tego powodu musimy spodziewać się, że nawierzchnie dróg i chodników będą śliskie.

wawainfo-2 5 -2
19.03.2022 03:34 Alert RCB. Warszawiacy dostaną wiadomości

Wydano alert RCB, powodowany niebezpieczną sytuacją pogodową. Do tysięcy Polaków, w tym do mieszkańców Warszawy, dotrą specjalne ostrzeżenia SMS.O wydaniu alertu oficjalnie poinformowano już za pośrednictwem Twittera.

straż pożarna
19.03.2022 03:34 Silny wiatr w Warszawie. Straż pożarna musiała interweniować

Mieszkańcy Warszawy muszą dziś zmagać się z niezwykle silnymi podmuchami wiatru. Skontaktowaliśmy się ze stołeczną strażą pożarną, aby zapytać, czy warunki pogodowe doprowadziły do potrzeby przeprowadzenia licznych interwencji. Jak się okazało, mundurowi musieli już wyjeżdżać na akcje.Wczoraj informowaliśmy o ostrzeżeniach IMGW, wydanych dla Warszawy na 21 października. Żółty alert związany z silnym wiatrem obowiązywać będzie co najmniej do godziny 20, jednak najpewniej zostanie wydłużony na kolejne dni.

mapa
19.03.2022 03:34 Ostrzeżenia IMGW dla Warszawy. Czego się spodziewać 21 października?

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentowali najnowsze prognozy ostrzeżeń. Co ważne, 21 października jednym z alertów zostanie objęta również Warszawa oraz okolice. Na co należy się przygotować?

IMGW
19.03.2022 03:32 IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą burze na Mazowszu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla mieszkańców z całego Mazowsza. W nadchodzącą niedzielę przez województwo przetoczą się silne burze z deszczem. Rejon oznaczono kolorem żółtym.Synoptycy wydali prognozę zagrożeń meteorologicznych, w której Mazowsze oznaczono pierwszym stopniem zagrożenia. Oznacza to, że anomalie mogą wywołać ryzyko poniesienia strat materialnych. Niezastosowanie się do zasad bezpieczeństwa może sprowadzić nawet zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

wawka
19.03.2022 03:32 Nad Warszawę zmierza wyż znad Ukrainy. Do stolicy przyniesie małą niespodziankę

Zaskakujące wieści dla Warszawy i wschodniej Polski. Jesienna aura zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej pojawiające się poranne i wieczorne mgły nikogo już nie dziwią, a przymrozki za pasem. W tym tygodniu lato ma jednak powiedzieć jednak swoje ostatnie słowo. Termometry zrobią niespodziankę.Wszystko za sprawą wyżu znad Ukrainy, który już oddziałuje na pogodę w Polsce. Zwłaszcza jednak wschodnia część naszego kraju odczuje zmianę i to taką, która wywoła uśmiech.Zacznie się w środę, kiedy to słupki rtęci mają pokazać nawet trochę powyżej 23 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Wrażenie wszechogarniającego ciepła ma spotęgować fakt, że niebo będzie niemal całkowicie czyste. Z tego też względu nie ma co się obawiać opadów deszczu.

IMGW ostrzega przed burzami, deszczem, gradem oraz podtopieniami
19.03.2022 03:30 Ostrzeżenia IMGW dla Mazowsza: burze, deszcz, grad, a nawet podtopienia

1 sierpnia nie będzie spokojnym dniem nie tylko w Warszawie, ale i w niemal całym Mazowszu. Prognoza pogody na niedzielne popołudnie oraz noc obfituje w deszcz, burze, a nawet grad. Wydano ostrzeżenia II stopnia.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z sytuacją pogodową ostrzega mieszkańców Mazowsza. Osoby, które planują dziś wypoczynek i rozrywki na świeżym powietrzu muszą na siebie uważać.Biorąc pod uwagę, iż przez niemal cały dzień tylko w samej Warszawie zaplanowanych jest wiele wydarzeń związanych z 77. rocznicą Powstania Warszawskiego, warto zapoznać się z prognozą pogody i być przygotowanym na ewentualny deszcz, a nawet burze. Gdzie dziś zagrzmi?

Nad Warszawą przeszła gwałtowna burza
19.03.2022 03:28 Pani Dorota wyjęła aparat podczas burzy. W tej samej chwili piorun uderzył z ogromną siłą

Gęste chmury, błyskawice i ulewny deszcz. Czytelnicy WawaInfo przesłali zapierające dech w piersiach zdjęcia. Uchwycony został moment uderzenia pioruna nad Bielanami.Tuż po godzinie 18 nad Warszawę dotarła gwałtowna burza. Grzmiało i padało niemal w całej stolicy.Ulice, szczególnie te mniejsze, dosłownie płynęły. Pani Dorota Tschirschnitz uwieczniła okiem aparatu błyskawicę nad Bielanami. Wiemy również, jak wyglądało niebo nad Białołęką, zanim runął z niego deszcz.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 Fala upałów nad Mazowszem. Jest ostrzeżenie II stopnia

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Instytut Meteorologii zapowiada powrót fali upałów II stopnia. Specjaliści alarmują, tak wysoka temperatura może być niebezpieczna dla zdrowia.IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia. Temperatura w ciągu dnia osiągnie nawet 31 °C. W nocy temperatury będą wahać się między 17 a 20 stopniami Celsjusza. Upalna aura będzie utrzymywać się od środy, 7 lipca aż do godzin popołudniowych w piątek 9 lipca. W niektórych miejscach w Warszawie temperatura może nawet osiągnąć wartość 34°C.Przeważać będą dni słoneczne, z lekkim zachmurzeniem.

Warszawa
19.03.2022 03:28 Warszawa. Silne deszcze doświadczyły mieszkańców stolicy

Warszawa. Jeszcze wczoraj na terenie Mazowsza odnotowano aż 259 interwencji. Tym razem kolejne opady doświadczają mieszkańców stolicy. Po godzinie wpłynęły pierwsze zgłoszenia. Mamy najnowsze informacje.Deszcz uderzył w Warszawę nierównomiernie. O ile w przypadku Dolnego Mokotowa nie możemy mówić o silnych opadach, to w przypadku Górnego Mokotowa mowa o istnej ulewie.Poniższe zdjęcie wysłała nam nasza czytelniczka. Wykonano w okolicach ulicy Wołoskiej.>

IMGW
19.03.2022 03:27 IMGW ostrzega: pomarańczowy alert pogodowy nad Warszawą. Nadciąga fala upałów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w niektórych miejscach termometry pokażą nawet 32 stopnie. W nocy również będzie bardzo ciepło, nawet do 19 stopni. Sytuacja ma potrwać do wtorku. Fala gorąca przejdzie przez całą Polskę. Warto w tej sytuacji pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

  • 1
  • 2