wawainfo.pl
Znamy prognozę pogody na najbliższe 16 dni.

Twitter / IMGW-PIB METEO POLSKA @IMGWmeteo

Synoptycy ostrzegają. Znamy prognozę pogody na 16 dni. Do Warszawy idzie mocne ochłodzenie

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Zgodnie z 16-dniową prognozą pogody najbliższe dwa tygodnie stanowić będą wyraźną cezurę pomiędzy jesienią a zimą. Warszawiacy na dobre pożegnają się z umiarkowanymi, jesiennymi temperaturami i będą musieli przygotować się na chłód będący

Znamy prognozę pogody na 16 dni

Jak podaje TVN Meteo, w ciągu najbliższych 16 dni będziemy powoli, ale nieubłaganie żegnać się z jesienią i przygotowywać na jesienne chłody. Spodziewane niskie temperatury wiązać się będą z masami chłodnego powietrza nadciągającymi do nas z zachodu i z północy.

Będą one wypierać rosyjski wyż, który dotychczas zapewniał nam stosunkowo ciepły listopad. Zmiany nie będą jednak raptowne i jeszcze na początku przyszłego tygodnia temperatury sięgać będą 11-12 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody: zrobi się chłodno

Według przytaczanej przez TVN Meteo 16-dniowej prognozy pogody na okres od 16 listopada do 1 grudnia prawdziwy przełom i znaczne ochłodzenie zacznie się w czwartek, 19 listopada. Odtąd temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni Celsjusza.

Z kolei pod koniec miesiąca termometry wskazywać będą już tylko kilka stopni powyżej zera. Na przełomie listopada i grudnia możemy spodziewać się temperatur w granicach 1-2 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody dla Warszawy

Jak podaje IMGW, w niedzielę temperatura powietrza w Warszawie sięga 10 stopni Celsjusza, lecz nocą spadnie do 5 stopni, a w poniedziałek ma wynieść około 9 stopni. Przez większość dnia będzie się utrzymywać niewielkie zachmurzenie, a około godziny 18 można spodziewać się opadów.

Ciśnienie atmosferyczne będzie w poniedziałek oscylować w granicach 1004-1006 hPa. Wilgotność powietrza ma z kolei sięgać 96-97 procent. Prędkość wiatru z samego rana wyniesie 14,4 km/h, ale pod wieczór już tylko 9 km/h.

Odnotowano pierwsze przymrozki w Warszawie

Lokalne przymrozki odnotowano już nocą z piątku na sobotę. "W nocy przy mgłach i zamgleniach lokalnie pojawiły się spadki temperatury poniżej 0°C. W Warszawie na Okęciu #IMGW zanotowało -0,1°C o 3:00 nad ranem" - czytamy w komunikacie IMGW na Twitterze. Podobnie niskie temperatury odnotowano tamtej nocy w Kielcach.

IMGW sugeruje w związku z tym, że być może przyszedł już czas na opony zimowe, co byłoby zgodne z zaleceniami policji. "Nie czekaj do ostatniej chwili ze zmianą opon z letnich na zimowe. Lepiej nie dać się zaskoczyć pogodzie i zadbać o swoje bezpieczeństwo dużo wcześniej. Właściwe ogumienie i rozważna jazda pozwolą nam bezpiecznie dotrzeć do celu. W Polsce nie ma określonych terminów od kiedy należy zakładać opony zimowe i kiedy je zdejmować. Zależy to od warunków atmosferycznych oraz rejonu w jakim pojazd eksploatujemy. Producenci i sprzedawcy opon zalecają zmianę w momencie, gdy średnia temperatura zacznie spadać poniżej siedmiu stopni Celsjusza" - czytamy w komunikacie policji powiatowej w Czarnkowie.

[EMBED-1045]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >