Synoptycy ostrzegają. Znamy prognozę pogody na 16 dni. Do Warszawy idzie mocne ochłodzenie

Autor Julian Bakuła - 15 Listopada 2020
Znamy prognozę pogody na najbliższe 16 dni.Źródło: Twitter / IMGW-PIB METEO POLSKA @IMGWmeteo

Zgodnie z 16-dniową prognozą pogody najbliższe dwa tygodnie stanowić będą wyraźną cezurę pomiędzy jesienią a zimą. Warszawiacy na dobre pożegnają się z umiarkowanymi, jesiennymi temperaturami i będą musieli przygotować się na chłód będący zapowiedzią zimowych mrozów. Termometry wskazywać będą tylko kilka stopni powyżej zera.

System wczesnego ostrzegania natychmiast zareagował. GIS wydał komunikat, chodzi o popularny serSystem wczesnego ostrzegania natychmiast zareagował. GIS wydał komunikat, chodzi o popularny serCzytaj dalej

Znamy prognozę pogody na 16 dni

Jak podaje TVN Meteo, w ciągu najbliższych 16 dni będziemy powoli, ale nieubłaganie żegnać się z jesienią i przygotowywać na jesienne chłody. Spodziewane niskie temperatury wiązać się będą z masami chłodnego powietrza nadciągającymi do nas z zachodu i z północy.

Będą one wypierać rosyjski wyż, który dotychczas zapewniał nam stosunkowo ciepły listopad. Zmiany nie będą jednak raptowne i jeszcze na początku przyszłego tygodnia temperatury sięgać będą 11-12 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody: zrobi się chłodno

Według przytaczanej przez TVN Meteo 16-dniowej prognozy pogody na okres od 16 listopada do 1 grudnia prawdziwy przełom i znaczne ochłodzenie zacznie się w czwartek, 19 listopada. Odtąd temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni Celsjusza.

Z kolei pod koniec miesiąca termometry wskazywać będą już tylko kilka stopni powyżej zera. Na przełomie listopada i grudnia możemy spodziewać się temperatur w granicach 1-2 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje:
1.Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
2. Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczka
3. System wczesnego ostrzegania natychmiast zareagował. GIS wydał komunikat, chodzi o popularny ser

Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniJasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniCzytaj dalej

Prognoza pogody dla Warszawy

Jak podaje IMGW, w niedzielę temperatura powietrza w Warszawie sięga 10 stopni Celsjusza, lecz nocą spadnie do 5 stopni, a w poniedziałek ma wynieść około 9 stopni. Przez większość dnia będzie się utrzymywać niewielkie zachmurzenie, a około godziny 18 można spodziewać się opadów.

Ciśnienie atmosferyczne będzie w poniedziałek oscylować w granicach 1004-1006 hPa. Wilgotność powietrza ma z kolei sięgać 96-97 procent. Prędkość wiatru z samego rana wyniesie 14,4 km/h, ale pod wieczór już tylko 9 km/h.

Odnotowano pierwsze przymrozki w Warszawie

Lokalne przymrozki odnotowano już nocą z piątku na sobotę. "W nocy przy mgłach i zamgleniach lokalnie pojawiły się spadki temperatury poniżej 0°C. W Warszawie na Okęciu #IMGW zanotowało -0,1°C o 3:00 nad ranem" - czytamy w komunikacie IMGW na Twitterze. Podobnie niskie temperatury odnotowano tamtej nocy w Kielcach.

IMGW sugeruje w związku z tym, że być może przyszedł już czas na opony zimowe, co byłoby zgodne z zaleceniami policji. "Nie czekaj do ostatniej chwili ze zmianą opon z letnich na zimowe. Lepiej nie dać się zaskoczyć pogodzie i zadbać o swoje bezpieczeństwo dużo wcześniej. Właściwe ogumienie i rozważna jazda pozwolą nam bezpiecznie dotrzeć do celu. W Polsce nie ma określonych terminów od kiedy należy zakładać opony zimowe i kiedy je zdejmować. Zależy to od warunków atmosferycznych oraz rejonu w jakim pojazd eksploatujemy. Producenci i sprzedawcy opon zalecają zmianę w momencie, gdy średnia temperatura zacznie spadać poniżej siedmiu stopni Celsjusza" - czytamy w komunikacie policji powiatowej w Czarnkowie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikająDuże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miał podrobiony dyplom. Od marca jeździł karetką w jednym z polskich miast
  2. Kierowco, pamiętaj o tym szczególe przy wymianie opon. Może cię kosztować spory mandat
  3. Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikają
  4. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja
  5. Rzecznik ujawnił, co czeka Polaków pod koniec tygodnia. Kluczowe decyzje zapadną lada moment
  6. Pobrało ją milion osób na telefon, a okazało się, że jest skrajnie niebezpieczna. Natychmiast pozbądź się aplikacji
  7. Jeden z większych banków w Polsce masowo wysyła wezwania do zapłaty grupie klientów. Sytuacja budzi kontrowersje

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News