wawainfo.pl > Wiadomości > Uwaga na przymrozki w nocy. IMGW wydało alert dla Mazowsza
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:25

Uwaga na przymrozki w nocy. IMGW wydało alert dla Mazowsza

Przymrozki w maju
Pixabay

W nocy przymrozki 

IMGW ostrzega przed przymrozkami, które wystąpią na Mazowszu z 80 procentowym prawdopodobieństwem. W nocy z 21 na 22 maja nastąpi spadek temperatury do 0 stopni Celsjusza. Od -3 do -1 stopnia Celsjusza to temperatury, które zanotujemy nocą przy gruncie. Ogłoszony przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alert pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne, zagrażać życiu i zdrowiu.  Na czas trwania alertu IMGW zaleca zachowanie ostrożności i śledzenia dalszych komunikatów.

Czy weekend na Mazowszu będzie słoneczny?

Po mroźnej nocy na Mazowszu termometry wskażą maksymalnie od 13 do 15 stopni Celsjusza. Zachmurzenie tego dnia będzie małe i umiarkowane. 23 maja temperatura wzrośnie i maksymalnie osiągnie od 16 do 18 stopni. Niestety nie będzie za dużo słońca, jedynie na początku dnia będzie bez zachmurzeń. W późniejszej części od zachodu nastąpi stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Możemy spodziewać się opadów deszczu. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane