Uwaga na przymrozki w nocy. IMGW wydało alert dla Mazowsza

Autor Karolina Kraushar - 21 Maja 2020
Przymrozki w majuŹródło: Pixabay

Maj w pełni, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie dla północnej i środkowej Polski. Przymrozki powróciły, temperatura przy gruncie spadnie nawet do - 3 stopni Celsjusza. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

W nocy przymrozki

IMGW ostrzega przed przymrozkami, które wystąpią na Mazowszu z 80 procentowym prawdopodobieństwem. W nocy z 21 na 22 maja nastąpi spadek temperatury do 0 stopni Celsjusza. Od -3 do -1 stopnia Celsjusza to temperatury, które zanotujemy nocą przy gruncie. Ogłoszony przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alert pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne, zagrażać życiu i zdrowiu. Na czas trwania alertu IMGW zaleca zachowanie ostrożności i śledzenia dalszych komunikatów.

Czy weekend na Mazowszu będzie słoneczny?

Po mroźnej nocy na Mazowszu termometry wskażą maksymalnie od 13 do 15 stopni Celsjusza. Zachmurzenie tego dnia będzie małe i umiarkowane. 23 maja temperatura wzrośnie i maksymalnie osiągnie od 16 do 18 stopni. Niestety nie będzie za dużo słońca, jedynie na początku dnia będzie bez zachmurzeń. W późniejszej części od zachodu nastąpi stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Możemy spodziewać się opadów deszczu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News