wawainfo.pl

pixabay.com/Skitterphoto

Nad Warszawę zmierza wyż znad Ukrainy. Do stolicy przyniesie małą niespodziankę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Zaskakujące wieści dla Warszawy i wschodniej Polski. Jesienna aura zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej pojawiające się poranne i wieczorne mgły nikogo już nie dziwią, a przymrozki za pasem. W tym tygodniu lato ma jednak powiedzieć jednak swoje ostatnie słowo. Termometry zrobią niespodziankę.

Wszystko za sprawą wyżu znad Ukrainy, który już oddziałuje na pogodę w Polsce. Zwłaszcza jednak wschodnia część naszego kraju odczuje zmianę i to taką, która wywoła uśmiech.

Zacznie się w środę, kiedy to słupki rtęci mają pokazać nawet trochę powyżej 23 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Wrażenie wszechogarniającego ciepła ma spotęgować fakt, że niebo będzie niemal całkowicie czyste. Z tego też względu nie ma co się obawiać opadów deszczu.

Ostatnie przebłyski lata w Warszawie

Jeszcze cieplej będzie jednak w czwartek, kiedy to termometry mają pokazać nawet 25 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Bezchmurne w ogromnej większości niebo będzie utrzymywać się także w nocy, kiedy to temperatura ma nie spaść poniżej 11 stopni.

W piątek Warszawę czekają podobne warunki pogodowe. W piąty dzień tygodnia pojawi się jednak także i wiatr wiejący z prędkością dochodzącą nawet do 17 km/h. W ciągu dnia będzie zdecydowanie słonecznie.

Najcieplejszym dniem tygodnia będzie zdecydowanie sobota. Słupki rtęci tego dnia mają osiągać nawet 26 stopni Celsjusza. Ciepło ma być również wieczorem - wówczas temperatura ma nie spaść poniżej 14 stopni.

Koniec tygodnia przypomni o jesieni

Niestety, jednak koniec tygodnia w postaci niedzieli przypomni nam, że jesień jest tuż tuż. Wówczas bowiem Warszawa znajdzie się pod wpływem niżu z zachodu. Z rana mogą pojawić się opady deszczu, a w ciągu dnia utrzymywać się będzie zachmurzenie.

Temperatura ma oscylować wokół 23 stopni Celsjusza za dnia i 13 stopni w nocy. Kolejne dni - choć już bez takich opadów i zachmurzenia - mają być jednak coraz chłodniejsze. To smutne przypomnienie o kończącym się lecie będzie znakiem, by sięgnąć do swoich szaf pierwszy raz od kilku miesięcy po lekkie kurtki i długie spodnie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Mieszkania za 2 tys. za metr w Warszawie? Nowy plan Ratusza

  • S8: na węźle Mostówka zderzyły się dwa auta. Jedna osoba trafiła do szpitala

  • Punto zmiażdżone, ciągnik na drugiej stronie. Strażacy pokazali zdjęcia, cud, że nikt nie zginął

Źródło: wawainfo

Tagi:

Podobne artykuły

Dzieje się w Warszawie

Wygodna i dobrze płatna praca. Barbora Polska prowadzi nabór na kurierów
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Utrudnienia w kursowaniu metra. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Warszawa: utrudnienia na Ochocie i w Centrum. Ruszył protest klimatyczny
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Fantastyczne wieści dla mieszkańców Warszawy. Miasto zadba dodatkowo o ich zdrowie
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Wiatr zerwał dekoracje świąteczną z Galerii Wileńskiej
Czytaj więcej >

Dzieje się w Warszawie

Strefa Jelenia 2022 namiesza nad Wisłą! Powraca najgorętszy rapowy cykl koncertów w plenerze
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]