wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawa. Silne deszcze doświadczyły mieszkańców stolicy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:28

Warszawa. Silne deszcze doświadczyły mieszkańców stolicy

Warszawa
wawainfo.pl

Warszawa. Jeszcze wczoraj na terenie Mazowsza odnotowano aż 259 interwencji. Tym razem kolejne opady doświadczają mieszkańców stolicy. Po godzinie wpłynęły pierwsze zgłoszenia. Mamy najnowsze informacje.

Deszcz uderzył w Warszawę nierównomiernie. O ile w przypadku Dolnego Mokotowa nie możemy mówić o silnych opadach, to w przypadku Górnego Mokotowa mowa o istnej ulewie.

Poniższe zdjęcie wysłała nam nasza czytelniczka. Wykonano w okolicach ulicy Wołoskiej.

>

Warszawa. Kolejne opady doświadczają mieszkańców stolicy

Silne opady zaczęły doświadczać część mieszkańców po godzinie 14:00. Niewiele później, bo o 15:40 skontaktowaliśmy się ze strażą pożarną.

W sprawie sytuacji pogodowej już odnotowano dwa zgłoszenia. Oba dotyczyły zalanych ulic kolejno na Białołęce i na Włochach. Mowa o ulicy Łącznej i Husarskiej.

Nie otrzymaliśmy informacji o wyjątkowo niepokojących zdarzeniach, choć od wczoraj na terenie całego Mazowsza służby mają pełne ręce roboty.

Jak podaje PAP, straż w samą sobotę interweniowała 259 razy. Wszystko przez wzgląd na burzowy front, który doświadczył mieszkańców regionu. O niedzielnej sytuacji pogodowej wypowiedział się także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Suma opadów do 30 mm, a na Mazowszu i Mazurach do 40 mm, lokalnie 50 mm - zapowiadali synoptycy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl;pap.pl Zdjęcie główne: wawainfo.pl