Cała Warszawa sparaliżowana. Awaria prądu w Śródmieściu. Ulewa zalała wszystko

Autor Mateusz Dolak - 29 Czerwca 2020
Paraliż na ulicach WarszawyŹródło: Twitter

Ulewa dosłownie sparaliżowała Warszawę. Woda zalała ulice stolicy, sparaliżowała komunikację miejską oraz spowodowała ogromne korki na ulicach. Przez kilkanaście minut metro nie zatrzymywało się na stacji Ratusz Arsenał. W dodatku nasi czytelnicy alarmują, że nie ma prądu w Śródmieściu.

Brak prądu w Warszawie

Prądu nie ma na Muranowie w okolicach ulic Nalewki, Anielewicza, Lewartowskiego. - O godzinie 18:38 dostaliśmy alert że na ul. Nalewki, Anielewicza, Lewartowskiego jest przerwa w dostawie energii. Przewidywany czas usunięcia awarii to około 2 godziny. Wysłaliśmy już pogotowie i będziemy stopniowo przywracali energię dla kolejnych odbiorców - poinformował Paweł Blados z biura prasowego Innogy.

Zobacz film (1)

Ogromne korki

Ulewa spowodowała ogromne korki. Od godziny 16 mapa drogowa stolicy świeci się na czerwono. Nie ma miejsca, w którym ruch odbywałby się płynnie. Woda zalała wiele ulic. Stanęła Wisłostrada i trasa Łazienkowska. Strażacy dostali ponad 350 wezwań do zalanych ulic i podtopionych piwnic. - W tej chwili najgorsza sytuacja jest w Warszawie, w innych częściach województwa nie ma tak wielu zgłoszeń - powiedział po godzinie 18 mł. bryg. Karol Kierzkowski rzecznik mazowieckiej straży pożarnej.

Zobacz film (2)

Ulewa paraliżuje metro i autobusy

Jak pisaliśmy na Wawa Info, zalane zostało wejście do metra Ratusz Arsenał w Śródmieściu. Woda wlewała się do środka, dlatego służby zdecydowały się o zamknięciu stacji. Pociągi przejeżdżają przez przystanek, ale się na nim nie zatrzymują. - Z powodu trudnych warunków atmosferycznych występują poważne utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej - czytamy z kolei w komunikacie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zobacz film (3)

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News