wawainfo.pl
Poziom wody w Wiśle wciąż spada

Piotr Molecki/East News

Poziom Wisły spadł poniżej kolejnej bariery. Rzeka jest coraz płytsza, niewiele brakuje do rekordu

27 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Susza w Polsce postępuje, a poziom wody w rzekach z dnia na dzień staje się coraz niższy. 27 kwietnia po raz kolejny IGMW odnotowało kolejny spadek. Poziom wody w Wiśle przy bulwarach wyniósł zaledwie 49 centymetrów. A w najbliższym czasie

Tylko 49 centymetrów 

Już wcześniej pisaliśmy o niskim stanie wody w Wiśle. Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zebranych 27 kwietnia o godzinie 6.00, poziom wody na bulwarach wiślanych wyniósł zaledwie 49 centymetrów. Jak przekazał nam Grzegorz Walijewski z IMGW-PIB, spadek wody w rzece będzie wciąż postępować. - Dziś wynosi on 49 centymetrów, 29 kwietnia Wisła przy bulwarach osiągnie 47 centymetrów, 30 kwietnia ponownie nastąpi spadek, tym razem o centymetr. Poziom wody będzie regularnie maleć, dopóki nie nastąpią opady deszczu - tłumaczy Grzegorz Walijewski z IMGW.

Stan wody niskiej

Na podstawie danych IMGW jest w stanie określić wysoki, średni i niski stan wody. - Dla Wisły średni stan wynosi około 260 centymetrów, a najniższa wartość, tuż przy granicy z niskim to około 165 centymetrów i taki wynik rzeka osiągnęła w tym roku 11 marca. Od tamtego czasu stan wody w rzece regularnie spada. Obecnie jej stan jest niski, czyli wartości jakie odnotowujemy są znacznie niższe od tych, jakie były rejestrowane w ubiegłych latach - mówi Grzegorz Walijewski z IMGW. Już wcześniej pisaliśmy o suszy, której efektem jest między innymi właśnie niski stan wody w Wiśle.

Ratusz namawia do oszczędzania wody

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa prezydenta Warszawy. Trzaskowski został zapytany działania władz stolicy na rzecz ograniczenia skutków suszy. - Podjęliśmy kampanię informacyjną, która ma namawiać warszawiaków do oszczędzania wody. Mimo że sytuacja nie jest jeszcze krytyczna, niestety może się pogarszać. Miasto od lat prowadzi politykę, która ma zapobiegać skutkom suszy. Wspieramy małą retencję czy nasadzamy zieleń - powiedział prezydent.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >