wawainfo.pl > Wiadomości > Nad Mazowsze nadchodzą groźne nawałnice. Synoptycy nie mają wątpliwości
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:24

Nad Mazowsze nadchodzą groźne nawałnice. Synoptycy nie mają wątpliwości

Nad Mazowsze nadchodzą niszczycielskie burze
Pixabay

Burza i grad

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które wystąpi z 80-procentowym prawdopodobieństwem. Żółty alert będzie obowiązywać od niedzieli 7 czerwca od godziny 13.00 do godziny 00.00 następnego dnia. Burzom będą towarzyszyć opady do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywisty wiatr nawet do 65 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu. 

Ostrzeżenie IMGW I stopnia

Żółty alert - pierwszego stopnia, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrozić życiu i zdrowiu. Instytut zaleca zachować ostrożność w czasie trwania alertu oraz śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.  

Pogoda na Mazowszu

W niedzielę, 7 czerwca w ciągu dnia wystąpi umiarkowane zachmurzenie, a termometry maksymalnie wskażą od 21 stopni Celsjusza na północnym zachodzie i do 27 stopni na wschodzie, południu i lokalnie w centrum. Przed wystąpieniem burz wiatr będzie słaby. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane