wawainfo.pl
Nad Mazowsze nadchodzą niszczycielskie burze

Pixabay

Nad Mazowsze nadchodzą groźne nawałnice. Synoptycy nie mają wątpliwości

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia. Zdaniem synoptyków, na Mazowszu wystąpią burze z opadami deszczu. Możemy spodziewać się także porywistego wiatru i gradu.

Burza i grad

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które wystąpi z 80-procentowym prawdopodobieństwem. Żółty alert będzie obowiązywać od niedzieli 7 czerwca od godziny 13.00 do godziny 00.00 następnego dnia. Burzom będą towarzyszyć opady do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywisty wiatr nawet do 65 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu. 

Ostrzeżenie IMGW I stopnia

Żółty alert - pierwszego stopnia, ostrzega przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrozić życiu i zdrowiu. Instytut zaleca zachować ostrożność w czasie trwania alertu oraz śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.  

Pogoda na Mazowszu

W niedzielę, 7 czerwca w ciągu dnia wystąpi umiarkowane zachmurzenie, a termometry maksymalnie wskażą od 21 stopni Celsjusza na północnym zachodzie i do 27 stopni na wschodzie, południu i lokalnie w centrum. Przed wystąpieniem burz wiatr będzie słaby. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

prognoza pogodyPogoda Warszawaostrzeżenia IMGW

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >