wawainfo.pl > Mazowsze > IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą burze na Mazowszu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą burze na Mazowszu

IMGW
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla mieszkańców z całego Mazowsza. W nadchodzącą niedzielę przez województwo przetoczą się silne burze z deszczem. Rejon oznaczono kolorem żółtym.

Synoptycy wydali prognozę zagrożeń meteorologicznych, w której Mazowsze oznaczono pierwszym stopniem zagrożenia. Oznacza to, że anomalie mogą wywołać ryzyko poniesienia strat materialnych. Niezastosowanie się do zasad bezpieczeństwa może sprowadzić nawet zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

IMGW wydało ostrzeżenia. Przez Mazowsze przetoczą się burze

11 września należy spodziewać się burz z opadami deszczu. Sumy opadów, jak podaje IMGW, będą oscylować od 20 do 40 milimetrów. Lokalnie należy przygotować się na opady gradu. Prędkość wiatru wyniesie od 70 do 90 kilometrów na godzinę.

Przed burzą należy przeparkować pojazdy tak, by nie stały pod drzewami. Warto zdjąć wszystkie ruchome rzeczy z parapetów i balkonów. Zaleca się dostosowanie planu dnia do sytuacji pogodowej oraz regularne śledzenie komunikatów pogodowych.

Fatalna sytuacja pogodowa nie powinna przeciągnąć się na początek tygodnia. Zarówno 13, jak i 14 września województwo nie zostało objęte ostrzeżeniami.

Poniżej publikujemy mapę dynamiczną IMGW.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane