wawainfo.pl
Śnieżyce w Warszawie

Jakub Kaminski/East News

IMGW podało nową aktualizację. Kolejne dni w Warszawie z silnym mrozem i zamieciami śnieżnymi

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał nowe informacje dotyczące zagrożeń pogodowych. Aktualizacja obejmuje najbliższe dni i pokazuje, że ciągle możemy spodziewać się silnego mrozu i zamieci śnieżnych w Warszawie i na całym Mazowszu.

IMGW znów ostrzega

W Warszawie od kilku dni panują bardzo niekorzystne warunki meteorologiczne. Temperatura ciągle oscyluje w granicy -10 stopni, a opady śniegu i nieustający wiatr przeszkadzają w poruszaniu się po stolicy, zarówno samochodami, jak i komunikacją miejską oraz pieszo.

IMGW cały czas trzyma rękę na pulsie, ponieważ taka aura panuje nie tylko w Warszawie i na Mazowszu, ale w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej właśnie zaktualizował mapy i podał zagrożenia, z jakimi będą musieli zmierzyć się mieszkańcy miasta w najbliższych dniach.

Aktualizacja na najbliższe dni

Prognoza zagrożeń meteorologicznych obejmuje na razie okres od 9 (wtorek) do 13 lutego (sobota), godz. 07:30., co wyraźnie sugeruje, że pod uwagę wzięte zostały warunki pogodowe tygodnia roboczego.

Kolejne pogorszenie pogody w Warszawie będzie miało miejsce już jutro, w środę 10 lutego. Duże opady śniegu spowodują utrudnienia na drogach, a wiatr wiejący w porywach do 50 km/h sprawi, że pojawią się zamiecie śnieżne, które ograniczą widoczność i spotęgują odczuwalne zimno.

W czwartek, 11 lutego, sytuacja się pogorszy. Mróz nadal nie będzie odpuszczać, a dodatkowo nieustannie padający śnieg utrudniać będzie życie kierowców. Na domiar złego, wiatr wiać będzie jeszcze silniej: średnio 30-40 km/h, a w porywach nawet do 72 km/h. Wyjście z domu wiązać będzie się z walką o ustanie na chodniku, a także przeszkadzającym śniegiem, który nie da za wygraną.

Piątek, 12 lutego, to natomiast silny mróz. Wiatr zelżeje, ale przygotować musimy się na temperaturę oscylującą w okolicach -16 stopni. Weekend według prognoz długoterminowych może przynieść odrobinę oddechu - temperatura wskazywać będzie zaledwie od -1 do -3 stopni.

Pamiętajmy jednak, że prognoza może w ciągu kolejnych kilku dni ulec jeszcze zmianie.

"Armagedon" w Warszawie

Wszyscy mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z poniedziałkowego poranka, gdy to obudziliśmy się przy gęstych opadach śniegu, które sparaliżowały część Warszawy i utrudniły życie w wielu jego aspektach - niezależnie od tego, w jaki sposób podróżowaliśmy po mieście.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, imgw.plzdjęcie główne: eastnews.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >