wawainfo.pl > Wiadomości > Nadciągają potężne nawałnice. IMGW wydało pilny alert. Ostrzeżenia płyną z każdej strony
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:24

Nadciągają potężne nawałnice. IMGW wydało pilny alert. Ostrzeżenia płyną z każdej strony

IMGW wydało żółty alert
Pixabay

Żółty alert na Mazowszu

W środę 17 czerwca przez Mazowsze przeszła ogromna nawałnica, która wywołała liczne szkody. Strażacy z Mazowsza otrzymali 120 zgłoszeń dotyczących podtopień oraz powalonych drzew i gałęzi. Warunki atmosferyczne spowodowały liczne wypadki w Warszawie, a kierowcy w stolicy przez kilkadziesiąt minut stali w kilometrowych korkach. W czwartek nad ranem i około południa nawałnica wyrządziła kolejne straty. Ale to nie koniec, bo do zbliża się kolejna burza i grad przed, którymi ostrzega IMGW.  Wydany przez instytut alert pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są  warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować zarówno straty materialne jak i zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. 

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami

Według prognoz IMGW burzy będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, lokalnie może spaść do 40 milimetrów. Należy spodziewać się również silnego wiatru, który może osiągnąć prędkość 80 km/h. Miejscami może pojawić się grad. Instytut ogłosił, że ostrzeżenie z żółtego - pierwszego stopnia, może ulec zmianie i uzyskać drugi stopień - pomarańczowy w związku z intensywnymi opadami deszczu, które mogą nastąpić. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

undefined

Powiązane