wawainfo.pl
IMGW wydało żółty alert

Pixabay

Nadciągają potężne nawałnice. IMGW wydało pilny alert. Ostrzeżenia płyną z każdej strony

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia. Po raz kolejny Mazowsze nawiedzą burze i towarzyszące im opady deszczu oraz gradu. Niebezpieczne warunki atmosferyczne potrwają do końca dnia. Istnieje możliwość, że

Żółty alert na Mazowszu

W środę 17 czerwca przez Mazowsze przeszła ogromna nawałnica, która wywołała liczne szkody. Strażacy z Mazowsza otrzymali 120 zgłoszeń dotyczących podtopień oraz powalonych drzew i gałęzi. Warunki atmosferyczne spowodowały liczne wypadki w Warszawie, a kierowcy w stolicy przez kilkadziesiąt minut stali w kilometrowych korkach. W czwartek nad ranem i około południa nawałnica wyrządziła kolejne straty. Ale to nie koniec, bo do zbliża się kolejna burza i grad przed, którymi ostrzega IMGW.  Wydany przez instytut alert pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są  warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować zarówno straty materialne jak i zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. 

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami

Według prognoz IMGW burzy będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, lokalnie może spaść do 40 milimetrów. Należy spodziewać się również silnego wiatru, który może osiągnąć prędkość 80 km/h. Miejscami może pojawić się grad. Instytut ogłosił, że ostrzeżenie z żółtego - pierwszego stopnia, może ulec zmianie i uzyskać drugi stopień - pomarańczowy w związku z intensywnymi opadami deszczu, które mogą nastąpić. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

undefined

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >