Nadciągają potężne nawałnice. IMGW wydało pilny alert. Ostrzeżenia płyną z każdej strony

Autor Karolina Kraushar - 18 Czerwca 2020
IMGW wydało żółty alertŹródło: Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia. Po raz kolejny Mazowsze nawiedzą burze i towarzyszące im opady deszczu oraz gradu. Niebezpieczne warunki atmosferyczne potrwają do końca dnia. Istnieje możliwość, że IMGW zmieni ostrzeżenie pierwszego stopnia na drugi ze względu na intensywne opady deszczu.

Żółty alert na Mazowszu

W środę 17 czerwca przez Mazowsze przeszła ogromna nawałnica, która wywołała liczne szkody. Strażacy z Mazowsza otrzymali 120 zgłoszeń dotyczących podtopień oraz powalonych drzew i gałęzi. Warunki atmosferyczne spowodowały liczne wypadki w Warszawie, a kierowcy w stolicy przez kilkadziesiąt minut stali w kilometrowych korkach. W czwartek nad ranem i około południa nawałnica wyrządziła kolejne straty. Ale to nie koniec, bo do zbliża się kolejna burza i grad przed, którymi ostrzega IMGW. Wydany przez instytut alert pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować zarówno straty materialne jak i zagrażać naszemu życiu i zdrowiu.

Dzisiaj grzeje:
1. Groza na Ursynowie. Agresywny mężczyzna wszedł na słup wysokiego napięcia
2. Fatalne wieści dla wszystkich opalających dom węglem. Od 1 lipca nowy zakaz, grozi nawet pozbawienie wolności

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami

Według prognoz IMGW burzy będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, lokalnie może spaść do 40 milimetrów. Należy spodziewać się również silnego wiatru, który może osiągnąć prędkość 80 km/h. Miejscami może pojawić się grad. Instytut ogłosił, że ostrzeżenie z żółtego - pierwszego stopnia, może ulec zmianie i uzyskać drugi stopień - pomarańczowy w związku z intensywnymi opadami deszczu, które mogą nastąpić.

Hamburger za 90 groszy, frytki za 70, lody za złotówkę. Policja wezwana do McDonald's. Co tam się działo?Hamburger za 90 groszy, frytki za 70, lody za złotówkę. Policja wezwana do McDonald's. Co tam się działo?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PiS w końcu pozwał Rafała Trzaskowskiego. W jakim celu i po co zagrywki tego typu?
  2. Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czuje
  3. Niepokojące wyniki najnowszych badań. Polacy znów kombinują. Konsekwencje mogą być surowe
  4. Strażnicy miejscy przeżyli chwile grozy. Łoś biegał pomiędzy autami
  5. Ogromne drzewo runęło na samochody. Nawałnica spustoszyła Pruszków
  6. Szykuje się nowe 500 plus. Prezydent przedstawił, jak będzie wyglądać
Zaskakująca wizja Jackowskiego. Jasnowdz mówi o ogromnym błędzie. Co się wydarzy?Zaskakująca wizja Jackowskiego. Jasnowdz mówi o ogromnym błędzie. Co się wydarzy?Czytaj dalej

Następny artykuł