wawainfo.pl
Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Namysław Tatarynowicz CC BY 4.0

Gwałtowna wichura dotrze do Warszawy. Synoptycy nie mają wątpliwości, wydano alert

13 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W piątek oraz w nocy z piątku na sobotę nad Warszawą i całym Mazowszem przejdzie gwałtowna wichura, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 75 kilometrów na godzinę. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Nawet 70 km/h

Meteorolodzy nie mają wątpliwości, dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla całego terenu Mazowsza oraz pozostałych regionów w północnej i centralnej Polsce. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Alert obowiązuje od godziny 16 w piątek do godziny 6 rano w sobotę, 14 marca.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Jak czytamy na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czasie pierwszego stopnia ostrzeżenia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień oraz opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność, a mieszkańcy powinni śledzić bieżące komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Co robić w czasie wichury?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by przed wichurą zabezpieczyć mieszkanie oraz wszystkie przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Warto też zadbać o swój samochód i nie parkować go w pobliżu drzew, znaków czy billboardów. W trakcie wichury najlepiej pozostać w domu, a gdy jesteśmy na zewnątrz - poszukać bezpiecznego schronienia.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >