Gwałtowna wichura dotrze do Warszawy. Synoptycy nie mają wątpliwości, wydano alert

Autor Mateusz Dolak - 13 Marca 2020
Ostrzeżenia przed silnym wiatremŹródło: Namysław Tatarynowicz CC BY 4.0

W piątek oraz w nocy z piątku na sobotę nad Warszawą i całym Mazowszem przejdzie gwałtowna wichura, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 75 kilometrów na godzinę. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Nawet 70 km/h

Meteorolodzy nie mają wątpliwości, dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla całego terenu Mazowsza oraz pozostałych regionów w północnej i centralnej Polsce. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Alert obowiązuje od godziny 16 w piątek do godziny 6 rano w sobotę, 14 marca.

Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupyWzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupyCzytaj dalej

Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Jak czytamy na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czasie pierwszego stopnia ostrzeżenia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień oraz opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność, a mieszkańcy powinni śledzić bieżące komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Co robić w czasie wichury?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by przed wichurą zabezpieczyć mieszkanie oraz wszystkie przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Warto też zadbać o swój samochód i nie parkować go w pobliżu drzew, znaków czy billboardów. W trakcie wichury najlepiej pozostać w domu, a gdy jesteśmy na zewnątrz - poszukać bezpiecznego schronienia.

Zamknięte metro w Warszawie. Pasażer źle się poczuł na stacji. Na miejsce jedzie sanepidZamknięte metro w Warszawie. Pasażer źle się poczuł na stacji. Na miejsce jedzie sanepidCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalny komunikat sklepów ws. zamknięcia. Ważne: już wiadomo, czy trzeba robić zapasy i gdzie
  3. Koronawirus. Suntago Park of Poland zamknięty
  4. Skandal w popularnym dyskoncie. Pracownicy weszli w butach do lodówek z nabiałem, robili sobie zdjęcia
  5. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na "7", droga jest zablokowana
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Następny artykuł