wawainfo.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Uwaga, właśnie wydali ostrzeżenia. Potężna nawałnica nadciąga do Warszawy

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Burze w Warszawie

We wtorek południu przez stolicę znowu przetoczyć się mogą burze z gradem, którym towarzyszyć mają obfite opady deszczu z sumą opadów do 25 mm. Zgodnie z prognozami pogody IMGW w regionie można się spodziewać także porywistego wiatru o prędkości do 70 km/h.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie pogodowe 1 stopnia dla Warszawy obowiązuje od godzin 13 do godziny 21 w środę. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk pogodowych szacuje się na 70 procent.

Bezpieczeństwo w czasie burzy

W związku z częstym występowaniem burz w ostatnich dniach policja przypomina zasady, których należy przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Jeśli burza zastanie nas poza domem, powinniśmy unikać szukania schronienia lub parkowania samochodu pod drzewami, słupami energetycznymi czy niestabilnymi konstrukcjami takimi jak wiaty.

- Unikajmy otwartej przestrzeni. Wykorzystajmy jako schronienie istniejące budowle: most, wiadukt, przepusty lub inne stałe konstrukcje. Jeżeli nie mamy możliwości takiego ukrycia się, wykorzystajmy zagłębienia terenu (rów, głęboki dół) - apeluje policja.

Zalecane jest również trzymanie się z daleka od metalowych przedmiotów i zbiorników wodnych oraz unikanie korzystania z telefonów komórkowych.

Przeczekując burzę w domu, powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu się w awaryjne źródło oświetlenia takie jak latarka lub świece oraz w żywność, wodę i niezbędne lekarstwa. Z balkonów należy usunąć przedmioty, które mógłby porwać wiatr.

- Zastanówmy się nad ewentualnymi drogami i miejscem ewakuacji. Jeżeli jesteśmy w centrum burzy lub huraganowego wiatru zejdźmy do bezpiecznego pomieszczenia na najniższej kondygnacji domu, np. piwnic i usiądźmy pod ścianą nośną, z daleka od przeszklonych drzwi i okien - radzi policja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Najpierw dwuletnie dziecko, teraz nastolatka. Seria tragedii, trwa walka z czasem

  • Obostrzenia znikają, ale policja nie składa broni. Właśnie pojawił się komunikat, będzie więcej kontroli

  • Wszedł do pokoju brata i zabrał jego rzeczy. Kiedy wszystko zaniósł do lombardu, zapukała do niego policja

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]