wawainfo.pl
W Warszawie mogą wystąpić burze z gradem.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Uwaga, właśnie wydali ostrzeżenia. Potężna nawałnica nadciąga do Warszawy

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

We wtorek w stolicy znowu mogą wystąpić burze z gradem i obfitymi opadami deszczu. Prognozowany jest także porywisty wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe.

Burze w Warszawie

We wtorek południu przez stolicę znowu przetoczyć się mogą burze z gradem, którym towarzyszyć mają obfite opady deszczu z sumą opadów do 25 mm. Zgodnie z prognozami pogody IMGW w regionie można się spodziewać także porywistego wiatru o prędkości do 70 km/h.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie pogodowe 1 stopnia dla Warszawy obowiązuje od godzin 13 do godziny 21 w środę. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk pogodowych szacuje się na 70 procent.

Bezpieczeństwo w czasie burzy

W związku z częstym występowaniem burz w ostatnich dniach policja przypomina zasady, których należy przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Jeśli burza zastanie nas poza domem, powinniśmy unikać szukania schronienia lub parkowania samochodu pod drzewami, słupami energetycznymi czy niestabilnymi konstrukcjami takimi jak wiaty.

- Unikajmy otwartej przestrzeni. Wykorzystajmy jako schronienie istniejące budowle: most, wiadukt, przepusty lub inne stałe konstrukcje. Jeżeli nie mamy możliwości takiego ukrycia się, wykorzystajmy zagłębienia terenu (rów, głęboki dół) - apeluje policja.

Zalecane jest również trzymanie się z daleka od metalowych przedmiotów i zbiorników wodnych oraz unikanie korzystania z telefonów komórkowych.

Przeczekując burzę w domu, powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu się w awaryjne źródło oświetlenia takie jak latarka lub świece oraz w żywność, wodę i niezbędne lekarstwa. Z balkonów należy usunąć przedmioty, które mógłby porwać wiatr.

- Zastanówmy się nad ewentualnymi drogami i miejscem ewakuacji. Jeżeli jesteśmy w centrum burzy lub huraganowego wiatru zejdźmy do bezpiecznego pomieszczenia na najniższej kondygnacji domu, np. piwnic i usiądźmy pod ścianą nośną, z daleka od przeszklonych drzwi i okien - radzi policja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: East News

Podobne artykuły

Wiadomości

Strajk pielęgniarek i położnych przed Sejmem. "Dzień testu wiarygodności polityków"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >
Szpital Narodowy zawiesi działalność.

Wiadomości

Działalność szpitala na stadionie narodowym zostanie zawieszona

Czytaj więcej >
Policja przypomina o wciąż obowiązujących obostrzeniach.

Wiadomości

Obostrzenia znikają, ale policja nie składa broni. Właśnie pojawił się komunikat, będzie więcej kontroli

Czytaj więcej >