wawainfo.pl > Wiadomości > Uwaga, każdy dostanie dziś bardzo ważnego smsa. Pilnie trzeba się z nim zapoznać
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Uwaga, każdy dostanie dziś bardzo ważnego smsa. Pilnie trzeba się z nim zapoznać

IMGW ostrzega przed burzami w Warszawie.
Jakub Kaminski/East News

Burze z gradem nad Warszawą

IMGW prognozuje, że w niedzielę nad Warszawą wystąpią burze z gradem. W związku z tym mieszkańcy otrzymają wiadomości SMS z ostrzeżeniem pierwszego stopnia.

Alert burzowy dla Warszawy obowiązywać będzie od godziny 13:00 do godziny 22:00. Według prognoz, może spaść 25 mm deszczu. Spodziewany jest także porywisty wiatr sięgający 80 km/h, a nawet - opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk pogodowych IMGW szacuje na 80 procent.

Pogoda w Warszawie

Niedziela w Warszawie będzie pochmurna, a temperatura powietrza w stolicy ma sięgać około 18 stopni Celsjusza.

Niemal na całym Mazowszu utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne będące skutkiem niżowej pogody.

"Burze mogące występować gdzieniegdzie w całej Polsce (a zwłaszcza na wschodzie), u osób wrażliwych na bodźce meteorologiczne mogą wywoływać nadmierną drażliwość" - czytamy na portalu biometeo.imgw.pl.

"Na przeważającym obszarze kraju pochmurna, niżowa pogoda z opadami deszczu nie będzie sprzyjała rekreacji na zewnątrz. Planując aktywność na świeżym powietrzu, należy zaopatrzyć się w środki ochrony przed deszczem oraz śledzić komunikaty, dotyczące rozwoju burz. Osoby przebywające w czasie burzy w otwartej przestrzeni, powinny zachować szczególną ostrożność" - poucza IMGW.

Zgodnie z zaleceniami, jeśli burza zastanie nas na zewnątrz, powinniśmy unikać zatrzymywania się i szukania schronień pod drzewami, słupami energetycznymi czy niestabilnymi konstrukcjami takimi jak wiaty.

Unikajmy otwartej przestrzeni. Wykorzystajmy jako schronienie istniejące budowle: most, wiadukt, przepusty lub inne stałe konstrukcje. Jeżeli nie mamy możliwości takiego ukrycia się, wykorzystajmy zagłębienia terenu (rów, głęboki dół).

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: biometeo.imgw.pl, policja.pl, wawainfo.plZdjęcie główne: East News

Powiązane