wawainfo.pl > Wiadomości > Silny wiatr w Warszawie. Straż pożarna musiała interweniować
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 03:34

Silny wiatr w Warszawie. Straż pożarna musiała interweniować

straż pożarna
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Mieszkańcy Warszawy muszą dziś zmagać się z niezwykle silnymi podmuchami wiatru. Skontaktowaliśmy się ze stołeczną strażą pożarną, aby zapytać, czy warunki pogodowe doprowadziły do potrzeby przeprowadzenia licznych interwencji. Jak się okazało, mundurowi musieli już wyjeżdżać na akcje.

Wczoraj informowaliśmy o ostrzeżeniach IMGW, wydanych dla Warszawy na 21 października. Żółty alert związany z silnym wiatrem obowiązywać będzie co najmniej do godziny 20, jednak najpewniej zostanie wydłużony na kolejne dni.

Straż pożarna w akcji

O to, czy pogoda sprawiła, że służby mają dziś pełne ręce roboty, zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jak się dowiedzieliśmy, strażacy musieli dziś wyjeżdżać do ok. 10 zdarzeń "pogodowych".

Najczęściej były to sytuacje związane z połamanymi gałęziami, czy poprzewracanymi płotami. Miejscami miało dojść również do oberwania blachy i elewacji z budynków oraz wywrócenia znaków drogowych.

Na szczęście miało nie dojść jednak do żadnego poważnego, zagrażającego życiu wypadku.

Co czeka nas w najbliższych godzinach? Jako że ostrzeżenia nadal obowiązują, strażacy są gotowi na kolejne akcje, chociaż na chwilę obecną nie mogą przewidzieć, do jak wielu zdarzeń będą musieli wyjechać.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Wawainfo.pl