wawainfo.pl > Wiadomości > IMGW ostrzega: pomarańczowy alert pogodowy nad Warszawą. Nadciąga fala upałów
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:27

IMGW ostrzega: pomarańczowy alert pogodowy nad Warszawą. Nadciąga fala upałów

IMGW
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w niektórych miejscach termometry pokażą nawet 32 stopnie. W nocy również będzie bardzo ciepło, nawet do 19 stopni. Sytuacja ma potrwać do wtorku.

Fala gorąca przejdzie przez całą Polskę. Warto w tej sytuacji pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Ostrzeżenie IMGW - pomarańczowy alert nad Warszawą

IMGW podaje, że w większej części Polski obowiązywać będzie pomarańczowe ostrzeżenie. Od piątku, od godz. 13, aż do wtorku, godz. 20, warszawiacy i inni mieszkańcy kraju doświadczą upałów.

W dzień maksymalna temperatura ma wahać się od 29 do 32 stopni, a w nocy - od 16 do 19 stopni.

Temperatura odczuwalna może być jednak znacznie wyższa, szczególnie za dnia, ze względu na brak drzew w wielu miejscach i odbijanie się żaru od chodników.

Upałom towarzyszyć ma lekki wiatr, który może przynieść ulgę i ochłodę, warto jednak bez potrzeby nie wychodzić z domu lub odpoczywać w miejscach zacienionych.

Jak przygotować się na upały?

W taką pogodę warto przede wszystkim pić dużo wody, nosić koniecznie nakrycia głowy i nie przebywać zbyt długo na pełnym słońcu.

W przypadku osób starszych zaleca się niewychodzenie z domu lub wychodzenie tylko w razie potrzeby oraz przebywanie w możliwie jak najbardziej zacienionych miejscach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane