wawainfo.pl > Wiadomości > Pani Dorota wyjęła aparat podczas burzy. W tej samej chwili piorun uderzył z ogromną siłą
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:28

Pani Dorota wyjęła aparat podczas burzy. W tej samej chwili piorun uderzył z ogromną siłą

Nad Warszawą przeszła gwałtowna burza
Kinga Korczyńska, Dorota Tschirschnit

Gęste chmury, błyskawice i ulewny deszcz. Czytelnicy WawaInfo przesłali zapierające dech w piersiach zdjęcia. Uchwycony został moment uderzenia pioruna nad Bielanami.

Tuż po godzinie 18 nad Warszawę dotarła gwałtowna burza. Grzmiało i padało niemal w całej stolicy.

Ulice, szczególnie te mniejsze, dosłownie płynęły. Pani Dorota Tschirschnitz uwieczniła okiem aparatu błyskawicę nad Bielanami. Wiemy również, jak wyglądało niebo nad Białołęką, zanim runął z niego deszcz.

Burza w obiektywie czytelników WawaInfo

Błyskawica stykająca się z przedmiotem, czy budynkiem na ziemi to zjawisko niebezpieczne, ale również wyjątkowo widowiskowe. Jedna z czytelniczek WawaInfo podzieliła się zdjęciami, które dokumentują czwartkową burzę nad Warszawą.

>

Autorka: pani Dorota Tschirschnitz

Na innym zdjęciu pani Doroty widać, że niebo nad Warszawą było bardzo podzielone. Z jednej strony widać gęste, szare chmury, a z drugiej przebijające się promienie słońca koloryzujące chmury na żółto.

>

Autorka: pani Dorota Tschirschnitz

Uchwycono również chmury tuż przed rozpętaniem się nawałnicy

Od samego rana IMGW ostrzegało przed żywiołem zbliżającym się do stolicy. Nad Warszawę nadciągały dwa fronty burzowe. W kilka chwil zamieniły się one w ulewne deszcze i silne porywy wiatru.

Warszawiacy sami mogli zdać sobie sprawę z nadchodzącego załamania pogody. Niebo nad stolicą wyglądało wyjątkowo majestatycznie.

>

Autorka: pani Kinga Korczyńska

Niebo nad Białołęką wskazywało, że może zrobić się groźnie. Również jednak w tym przypadku rzuca się w oczy kontrast między gęstymi chmurami a przebijającym się na horyzoncie słońcem.

>

Autorka: pani Kinga Korczyńska

Alerty RCB rozsyłane niemal w całym kraju

W skrzynkach odbiorczych pojawiła się dzisiaj wiadomość od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Otrzymali je nie tylko mieszkańcy Warszawy i okolic.

Eksperci przewidują, że prognozowane burze i towarzyszące im deszcze spowodują pojawienie się lokalnych podtopień. Meteorolodzy z IMGW wprost mówią o tym, że przygotować muszą się na nie szczególnie mieszkańcy miast.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: WawaInfo

Powiązane