Wiosna w Warszawie. Takiej temperatury w lutym dawno nie było

Autor Mateusz Dolak - 17 Lutego 2020
Pogoda w Warszawie Źródło: Pixabay

Kilkanaście stopni na plusie - taką wartość pokazywały w poniedziałek rano termometry w Warszawie. To niespotykana jak na środek lutego temperatura. Czy do Warszawy przyszła wiosna? Jak długo się utrzyma?

Nawet 14 stopni w cieniu

O godzinie 10, termometry pokazywały 12 stopni na plusie, a za oknem świeciło słońce. Według prognoz, w ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 14 stopni. Podane wartości dotyczą cienia. Temperatura odczuwalna może być jeszcze wyższa. Zmiany klimatu są widoczne. Do połowy lutego w Warszawie tylko dwa razy spadł śnieg, który nie utrzymał się dłużej niż kilka godzin. Do naszej redakcji docierają też wiadomości od zdziwionych mieszkańców, którzy za oknem słyszą śpiew ptaków. Czy to oznacza, że do stolicy przyszła wiosna? Według prognoz długoterminowych, mróz jeszcze zawita do stolicy. Poniedziałek będzie też ostatnim dniem z dwucyfrowymi temperaturami. Od wtorku czeka nas niewielkie ochłodzenie. Termometry pokażą maksymalnie osiem kresek w ciągu dnia i dwie w ciągu nocy. Należy spodziewać się też opadów deszczu.

IMGW prognozuje wystąpienie oblodzenia na drogach w środę i czwartek. W zapowiedziach ostrzeżeń czytamy, że 19 i 20 lutego może nastapić "spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący miejscami zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, przy gruncie od -2°C do 0°C". Warto śledzić komunikaty, bo z powodu oblodzenia mogą zostać wydane ostrzeżenia dla Warszawy i Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW wydawane są, gdy mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne podowujące straty materialne i zagrożenie dla życia oraz zdrowia. - Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania - czytamy na stronie IMGW.

Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awaria zasilania na kolei w Warszawie. Pociągi stanęły
  2. Potężny huk i pożar. Awaria w Elektrociepłowni Siekierki
  3. Incydent w Warszawie: chodnik zapadł się pod karetką
  4. Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Znamy datę pogrzebu rodziny z Warszawy
  5. Dwa ciała w mieszkaniu na Grochowie. Sprawą zajmuje się prokuratura
  6. Tramwaj potrącił mężczyznę na Puławskiej. 57-latek nie żyje
10 rocznica zabójstwa Andrzeja Struja10 rocznica zabójstwa Andrzeja StrujaCzytaj dalej

Następny artykuł