wawainfo.pl
Pogoda w Warszawie

Pixabay

Wiosna w Warszawie. Takiej temperatury w lutym dawno nie było

17 Lutego 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Kilkanaście stopni na plusie - taką wartość pokazywały w poniedziałek rano termometry w Warszawie. To niespotykana jak na środek lutego temperatura. Czy do Warszawy przyszła wiosna? Jak długo się utrzyma?

Nawet 14 stopni w cieniu

O godzinie 10, termometry pokazywały 12 stopni na plusie, a za oknem świeciło słońce. Według prognoz, w ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 14 stopni. Podane wartości dotyczą cienia. Temperatura odczuwalna może być jeszcze wyższa. Zmiany klimatu są widoczne. Do połowy lutego w Warszawie tylko dwa razy spadł śnieg, który nie utrzymał się dłużej niż kilka godzin. Do naszej redakcji docierają też wiadomości od zdziwionych mieszkańców, którzy za oknem słyszą śpiew ptaków. Czy to oznacza, że do stolicy przyszła wiosna? Według prognoz długoterminowych, mróz jeszcze zawita do stolicy. Poniedziałek będzie też ostatnim dniem z dwucyfrowymi temperaturami. Od wtorku czeka nas niewielkie ochłodzenie. Termometry pokażą maksymalnie osiem kresek w ciągu dnia i dwie w ciągu nocy. Należy spodziewać się też opadów deszczu.

IMGW prognozuje wystąpienie oblodzenia na drogach w środę i czwartek. W zapowiedziach ostrzeżeń czytamy, że 19 i 20 lutego może nastapić "spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący miejscami zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, przy gruncie od -2°C do 0°C". Warto śledzić komunikaty, bo z powodu oblodzenia mogą zostać wydane ostrzeżenia dla Warszawy i Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW wydawane są, gdy mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne podowujące straty materialne i zagrożenie dla życia oraz zdrowia. - Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania - czytamy na stronie IMGW. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >