wawainfo.pl > Wiadomości > Ostrzeżenia IMGW dla Warszawy. Czego się spodziewać 21 października?
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 03:34

Ostrzeżenia IMGW dla Warszawy. Czego się spodziewać 21 października?

mapa
IMGW

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentowali najnowsze prognozy ostrzeżeń. Co ważne, 21 października jednym z alertów zostanie objęta również Warszawa oraz okolice. Na co należy się przygotować?

IMGW ostrzega

Jak wynika z nowej prognozy ostrzeżeń meteorologicznych IMGW, warszawiacy muszą przygotować się na utrudnienia związane z porywami silnego wiatru. Mazowsze zostanie bowiem objęte alertem pierwszego stopnia.

Ten będzie obowiązywał od 7:30 w czwartek, 21 października do tej samej godziny dnia następnego. Warto już dziś zabezpieczyć więc okna i balkony, a także zaplanować zaparkowanie samochodu tak, aby nie zagroziła mu na przykład złamana, zerwana gałąź.

Jak obecnie zaznaczają eksperci, zarówno piątek, jak i sobota mają być już dużo spokojniejsze. Zagrożenie będzie więc stosunkowo krótkotrwałe, ale intensywne.

Przypomnijmy, że "żótły" alert pierwszego stopnia jest najniższym w skali przyjętej przez IMGW. Wskazuje na zaistnienie niebezpiecznych zjawisk, które mogą stanowić zagrożenie dla mienia oraz życia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: IMGW, Wawainfo.pl

Powiązane