wawainfo.pl > Straż Pożarna

Straż Pożarna

Straż Pożarna

Do kamienicy na Pradze-Północ wlał się beton z budowy
19.03.2022 03:38 3 metry sześcienne betonu wlały się do kamienicy na Pradze-Północ. Straż ewakuowała mieszkańców

Na Pradze-Północ mieszkańcy ewakuowani zostali ze względu na nietypowe zagrożenie. Do ich kamienicy wlany został beton z sąsiadującego placu budowy.Remont na Pradze-Północ przyniósł ze sobą niespodziewaną akcję służb. Zagrożeniem dla mieszkańców jednej z kamienic okazał się beton wykorzystywany przy sąsiadującym z nimi budynku.

Burza uszkodziła elewację budynku przy placu Trzech Krzyży
19.03.2022 03:38 Wiatr uszkodził elewację jednego z budynków przy placu Trzech Krzyży. Interweniowała straż pożarna

Kolejna akcja stołecznych strażaków. Przy Placu Trzech Krzyży funkcjonariusze wznieśli się nawet kilkadziesiąt metrów nad ziemię. Zagrożeni byli zarówno przechodnie, jak i zaparkowane w okolicy auta. To kolejne efekt burzy, która przeszła nad Warszawą.Czwartkowy wieczór nie jest dla warszawskich strażaków był bardzo pracowity. Do groźnego zdarzenia doszło również w Śródmieściu.

Straż Pożarna
19.03.2022 03:35 Pożar w sortowni odpadów na Bielanach

We wtorek popołudniu doszło do pożarów tworzyw sztucznych w sortowni odpadów przy ulicy Wólczyńskiej 249. W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej.- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 15:45. Dotyczyło one palących się tworzyw sztucznych na terenie zakładu przy ulicy Wólczyńskiej. Na miejscu potwierdziliśmy zdarzenie. W akcji brało udział 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej - mówi w rozmowie z wawawinfo.pl, kpt. Wojciech Kapczyński z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.Pożar został ugaszony. Nikt podczas zdarzenia nie ucierpiał.

Kobielska39
19.03.2022 03:34 Pożar mieszkania na Grochowie

Przy ulicy Kobielskiej na Grochowie doszło do pożaru w mieszkaniu na parterze. Strażacy ewakuowali jedną osobę. W akcji bierze udział kilka zastępów strażaków oraz policja.Jak informuje w rozmowie z naszym portalem kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, pożar wybuchł na parterze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kobielskiej 39.- Na miejscu pracowało pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Jedna osoba została ewakuowana, jednak nie wymagała hospitalizacji. Doszło do pożaru wyposażenia jednego z pomieszczeń w mieszkaniu. W całym budynku ewakuacja nie była potrzebna - dodaje Kapczyński.Budynek przy ulicy Kobielskiej 39 to dwupiętrowy budynek wielorodzinny.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim
19.03.2022 03:33 Koszmarny pożar pod Warszawą. Płonął dom opieki społecznej, wielu poszkodowanych, dwie osoby nie żyją

W miejscowości Siennica w powiecie nowodworskim doszło w nocy do tragicznego w skutkach pożaru. Spalił się budynek domu opieki społecznej. Cztery osoby są ranne, a dwie zginęły w wyniku pożaru.

Fot. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie
19.03.2022 03:33 Tragiczny pożar na Ursynowie. Strażacy robili co mogli, niestety są aż cztery ofiary

Do tragicznego pożaru doszło dzisiaj na przy ul. Gawota na warszawskim Ursynowie. Płonęło mieszkanie 1 piętrze. Z budynku udało się ewakuować mieszkańców. Niestety nie obyło się bez ofiar. Wydobytych z lokalu zwierząt nie udało się uratować.

burze nad polską
19.03.2022 03:29 Skutki burz nad Polską. Ranne zostały dzieci

W związku z nawałnicami na Mazowszu strażacy interweniowali przeszło 700 razy. Wskutek burz ranne zostały również dzieci, ewakuowano obozy harcerskie. W powiecie przasnyskim ucierpiała dziewczynka.9 lipca przyniósł wyjątkowo gwałtowne burze, które przeszły niemal nad całą Polską. W związku z nawałnicami strażacy w cały kraju interweniowali 5,3 tys. razy.Minionej doby uszkodzeniu uległo przeszło 200 dachów. Łącznie ewakuowano 15 obozów harcerskich, przekazała Państwowa Straż Pożarna.

Naderwany został dach budynku technikum na Saskiej Kępie
19.03.2022 03:28 Wiatr zerwał fragment dachu technikum

Straż pożarna pracuje przy naderwanym dachu technikum w alei Stanów Zjednoczonych. Nad Warszawą przechodzi gwałtowna burza. Silny wiatr uszkodził dach jednej ze szkół. Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy strażaków.

Straż pożarna po ulewnym deszczu podjęła na terenie woj. mazowieckiego wiele interwencji
19.03.2022 03:28 115 akcji podjętych przez strażaków do godz. 15. Powodem ulewy oraz burze nad Mazowszem

Sobota jest pracowita dla strażaków z Mazowsza. Ulewny deszcz przyniósł ze sobą niebezpieczne zdarzenia. Znane są pierwsze statystyki przeprowadzonych działań.Gwałtowna aura nie daje o sobie zapomnieć. W sobotę ulewy przeszły nad całym Mazowszem.Intensywne opady to moment, gdy swoją pracę rozpoczynają strażacy. Wiemy, ile razy wyjeżdżali ze swoich jednostek na sygnale.

Białołęka
19.03.2022 03:28 Białołęka. Pożar siłowni Total Fitness, na miejsce ruszyła straż

Białołęka. Chwilę po godzinie 20 wybuchł pożar siłowni Total Fitness. Na miejsce ruszyły zastępy straży pożarnej. Nad dzielnicą unoszą się kłęby dymu. Do zdarzenia doszło 24 czerwca, na warszawskiej Białołęce, po godzinie 20:00. Przedstawiciel prasowy straży pożarnej, kapitan Wojciech Kapczyński wyjaśnił, że doszło do pożaru siłowni Total Fitness.

W niedzielę rano na moście Grota-Roweckiego zapaliło się auto
19.03.2022 03:27 Pożar samochodu na S8. Utrudnienia

Pożar samochodu na S8. Na miejscu przez kilkadziesiąt minut pracowali strażacy. Były utrudnienia. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał, że aż osiem linii autobusowych zmieniło trasę.Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę rano na moście Grota-Roweckiego. Zablokowany był jeden pas trasy S8 w kierunku węzła Marymoncka.Stołeczna straż pożarna potwierdziła, że jedno z aut stanęło w ogniu.

  • 1
  • 2