Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służby

Autor Kamil Matuszak - 28 Listopada 2020
Straż Porażna w WarszawieŹródło: Marek BAZAK/East News

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek (27.11.) w godzinach wieczornych w centrum Warszawy. Zapalił się Most Poniatowskiego, po którym codziennie przemieszczają się tysiące mieszkańców stolicy. Na miejscu zjawiła się Straż Pożarna, która musiała interweniować.

Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuZablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuCzytaj dalej

Pożar mostu Poniatowskiego

W piątkowy wieczór mogło dojść do opłakanej w skutkach katastrofy. W konstrukcji Mostu Poniatowskiego wybuchł pożar, który mógł doprowadzić do uszkodzenia budowli, którą codziennie podróżują dziesiątki tysięcy mieszkańców Warszawy.

Pożar wybuchł w jednym z filarów mostu, który znajduje się w okolicach Wisły. Całe zajście miało miejsce nieopodal ul. Kruczkowskiego.

Płomienie, które mogły strawić most pojawiły się przed północą. Sytuacja była na tyle poważna, że wymagała interwencji specjalistów.

Nad gaszeniem pożaru czuwały dwa zastępy Straży Pożarnej, którym bardzo szybko opanowali pożar.

Dzisiaj grzeje:
1. Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne
2. Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk
3. Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służby

Koniec rowerów w Warszawie możliwy. Dramatyczna sytuacja, wszystko przez dziurę w budżecieKoniec rowerów w Warszawie możliwy. Dramatyczna sytuacja, wszystko przez dziurę w budżecieCzytaj dalej

Prawdopodobnie za pożar spowodowały śmieci, które zebrały się w konstrukcji przeprawy przez Wisłę. Na oficjalne potwierdzenie musimy poczekać - sprawą zajmują się odpowiednie służby.

Nie wiadomo jednak, czy konstrukcja mostu ucierpiała w wyniku pożaru. Ewentualna informacja o uszkodzeniach powinna zostać przekazana w najbliższym czasie.

Most Poniatowskiego zna każdy warszawiak

Most Poniatowskiego, a poprzednio most Mikołajewski i most Cesarza Mikołaja II, powstawał w latach 1904-1914, a obecną nazwę nosi od 1917 roku. Pozwala podróżującym przeprawiać się z lewego brzegu Wisły na prawy i odwrotnie.

Według danych stołecznego Zarządu Dróg Miejskich przez most przejeżdża średnio 54 182 pojazdy na dobę (dane z 2018). Jego projektantem byli: inżynierów Mieczysława Marszewskiego, Bronisława Plebińskiego i Wacława Paszkowskiego. Długość mostu wynosi 506 m.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Od jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaOd jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polski piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali "Kto wypierze wasze brudy"
  6. Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutne
  7. Wszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegają

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News