Glinojeck: strażacy wyważyli drzwi w mieszkaniu. W środku były zwłoki kobiety

Autor Kamil Matuszak - 11 Lutego 2021
Straż Porażna w akcjiŹródło: East News

We wtorek, 9 lutego Ochotnicza Straż Pożarna w Glinojecku (powiat ciechanowski) została wezwana do interwencji w mieszkaniu starszej osoby. Strażacy wyważyli drzwi, ale kobiety nie udało się uratować.

Nie żyje

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ul. Fabrycznej w Glinojecku (pow. ciechanowski). Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali ok. 11:30 zgłoszenie do starszej osoby, z którą nie było kontaktu.

Niezwłocznie skierowali się pod wskazany adres, aby rozpocząć interwencję. Po dojechaniu i wstępnym rozpoznaniu przystąpili do wyważenia drzwi, do czego zmusiła ich sytuacja.

W obecności policji z pomocą narzędzia ratowniczego o nazwie halligan otworzyli drzwi.

Strażacy ruszyli na pomoc

Niestety po wejściu do mieszkania strażacy znaleźli starszą osobę bez funkcji życiowych. Na miejsce przybyły służby ratownicze, a lekarz dowodzący grupą po przebadaniu nieprzytomnej kobiety musiał stwierdzić zgon.

OSP KSRG Glinojeck potwierdziło, że akcja trwała około godziny, a wzięli w niech udział przedstawiciele: JRG Ciechanów, Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Alarm przeciwpowodziowy w Płocku: worki z piaskiem przy Wiśle, na miejscu straż pożarna i wojskoAlarm przeciwpowodziowy w Płocku: worki z piaskiem przy Wiśle, na miejscu straż pożarna i wojskoCzytaj dalej

Pożary w Piastowie

Straż Pożarna na Mazowszu ma ostatnio pełne ręce roboty. Do dwóch pożarów doszło w ostatnim czasie w Piastowie. W pierwszym, który wybuchł w kamienicy strażacy musieli ewakuować 26 mieszkańców. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby.

Do drugiego doszło tego samego dnia, 7 lutego, tym razem w bloku. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, ponieważ z okien wydobywały się kłęby gęstego dymu. Na szczęście w mieszkaniu nie było właścicieli.

Wybuch gazu w Olszewicy Nowej

Informowaliśmy dzisiaj, że w Olszewicy Nowej (gmina Wieliszew, powiat legionowski) doszło do wybuchu gazu.W domu jednorodzinnym w czasie eksplozji znajdowała się 83-letnia kobieta. W wyniku wybuchu zawaliła się jedna ściana budynku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, facebook.com
zdjęcie główne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News