wawainfo.pl > Dzielnice > Tragiczny pożar na Ursynowie. Strażacy robili co mogli, niestety są aż cztery ofiary
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Tragiczny pożar na Ursynowie. Strażacy robili co mogli, niestety są aż cztery ofiary

Fot. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie
Fot. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie / Facebook

Do tragicznego pożaru doszło dzisiaj na przy ul. Gawota na warszawskim Ursynowie. Płonęło mieszkanie 1 piętrze. Z budynku udało się ewakuować mieszkańców. Niestety nie obyło się bez ofiar. Wydobytych z lokalu zwierząt nie udało się uratować.

Pożar mieszkania na Ursynowie. Zginęły zwierzęta

- Przed godziną 8:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na 1 piętrze przy ul. Gawota. Na miejsce udały się nasze zastępy (gaśniczy oraz drabina) skierowano dodatkowe siły z JRG 9 i JRG 14. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar, płomienie ognia wydostawały się przez otwór okienny - informuje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie.

Dostanie się do środka było skomplikowaną operacją. - Dostaliśmy się do lokalu dwoma drogami przez okno oraz przez drzwi. W tym czasie z pomocą Policji ewakuowano pozostałych mieszkańców - informują strażacy.

Niestety nie udało się uratować zamieszkałych tam zwierząt. - Z lokalu objętego pożarem wydobyliśmy psa oraz trzy koty, mimo podjętej reanimacji zwierząt nie udało się uratować - relacjonują strażacy.

 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie

Powiązane