wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

Pixabay

Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomoc

9 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

We wtorek mieszkanka Mączewa zobaczyła na swojej posesji węża. Wezwani na miejsce strażacy nie potwierdzili jednak jego obecności, ponieważ gad zdążył już się przemieścić. Ponowne wezwanie straż pożarna otrzymała w czwartek przed godziną 14. Tym razem str

Kobieta zobaczyła węża kolo domu

W czwartek mieszkanka Mączewa zauważyła na swojej posesji węża. To już drugi raz, gdy gad pojawił się w okolicy jej domu. Pierwszy raz straż pożarna otrzymała zgłoszenie we wtorek, jednak wówczas węża nie udało się odnaleźć. - Kobieta zgłaszała, że na terenie posesji najprawdopodobniej znajduje się wąż. We wtorek zadysponowaliśmy strażaków na miejsce, tylko że wtedy kobieta już podczas zgłoszenia mówiła, że węża widziała kilka godzin temu, ale nie miała możliwości, by zgłosić to wcześniej. Strażacy pojechali na miejsce, sprawdzili, ale nigdzie w pobliżu go nie było - opowiedział st.kpt. Jacek Dryll z PSP w Mławie.

Wąż wrócił na posesję kobiety

Przed godziną 14 w czwartek kobieta ponownie zgłosiła obecność węża na swojej posesji. - W trakcie, kiedy dysponowaliśmy strażaków, kobieta powiedziała, że przykryła go doniczką i jeszcze na tę doniczkę coś dla obciążenia położyła - poinformował st.kpt. Jacek Dryll. - Przyjechali druhowie, odkryli tę doniczkę i faktycznie zobaczyli kawałek węża, który już wykopał sobie jakieś tunele pod chodnikiem, który znajduje się przy domu. Z tego, co widzieli strażacy, najprawdopodobniej jest to zaskroniec- opowiedział strażak.

Wąż pozostaje nieuchwytny

Strażakom nie udało się jednak schwytać węża. - Wąż tak się zakamuflował i schował, że nie było takiej możliwości. Być może będą kolejne zgłoszenia - powiedział st.kpt. Jacek Dryll. Strażacy poinformowali mieszkańców Mączewa, że w okolicy znajduje się wąż. - Dla dobra mieszkańców i dla dobra węża będziemy chcieli go przewieźć w bezpieczne miejsce do pobliskiego lasu lub na łąki - wyjaśnił strażak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >