Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomoc

Autor Alicja Guz - 9 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

We wtorek mieszkanka Mączewa zobaczyła na swojej posesji węża. Wezwani na miejsce strażacy nie potwierdzili jednak jego obecności, ponieważ gad zdążył już się przemieścić. Ponowne wezwanie straż pożarna otrzymała w czwartek przed godziną 14. Tym razem strażacy potwierdzili obecność węża. Gad jednak nadal pozostaje nieuchwytny.

Kobieta zobaczyła węża kolo domu

W czwartek mieszkanka Mączewa zauważyła na swojej posesji węża. To już drugi raz, gdy gad pojawił się w okolicy jej domu. Pierwszy raz straż pożarna otrzymała zgłoszenie we wtorek, jednak wówczas węża nie udało się odnaleźć. - Kobieta zgłaszała, że na terenie posesji najprawdopodobniej znajduje się wąż. We wtorek zadysponowaliśmy strażaków na miejsce, tylko że wtedy kobieta już podczas zgłoszenia mówiła, że węża widziała kilka godzin temu, ale nie miała możliwości, by zgłosić to wcześniej. Strażacy pojechali na miejsce, sprawdzili, ale nigdzie w pobliżu go nie było - opowiedział st.kpt. Jacek Dryll z PSP w Mławie.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabił
2. Nawet 2080 zł dodatku do emerytury. Wyjaśniamy co trzeba zrobić, aby dostać dodatkowy zastrzyk gotówki

Wąż wrócił na posesję kobiety

Przed godziną 14 w czwartek kobieta ponownie zgłosiła obecność węża na swojej posesji. - W trakcie, kiedy dysponowaliśmy strażaków, kobieta powiedziała, że przykryła go doniczką i jeszcze na tę doniczkę coś dla obciążenia położyła - poinformował st.kpt. Jacek Dryll. - Przyjechali druhowie, odkryli tę doniczkę i faktycznie zobaczyli kawałek węża, który już wykopał sobie jakieś tunele pod chodnikiem, który znajduje się przy domu. Z tego, co widzieli strażacy, najprawdopodobniej jest to zaskroniec- opowiedział strażak.

Wąż pozostaje nieuchwytny

Strażakom nie udało się jednak schwytać węża. - Wąż tak się zakamuflował i schował, że nie było takiej możliwości. Być może będą kolejne zgłoszenia - powiedział st.kpt. Jacek Dryll. Strażacy poinformowali mieszkańców Mączewa, że w okolicy znajduje się wąż. - Dla dobra mieszkańców i dla dobra węża będziemy chcieli go przewieźć w bezpieczne miejsce do pobliskiego lasu lub na łąki - wyjaśnił strażak.

Plaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymująPlaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymująCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"
  2. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
  3. Nagła decyzja Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o tragiczne wydarzenie
  4. Policja apeluje o pomoc. Zaginęła 12-letnia Nikola
  5. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  6. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci
Podano najnowsze fakty w sprawie kierowcy autobusu. Rzucają nowe światło na sprawęPodano najnowsze fakty w sprawie kierowcy autobusu. Rzucają nowe światło na sprawęCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News